KONFERENCJA NT. "GEN. BRYG. HELIODOR CEPA (1895-1974). ZASŁUŻONY ŻOŁNIERZ WOJSK ŁĄCZNOŚCI"
14 września 2011

Szczególnym i ważnym tegorocznym wydarzeniem w dziejach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu będzie nadanie imienia patrona gen. bryg. Heliodora CEPY. Minister Obrony Narodowej na wniosek Komendanta CSŁiI wydał w tej sprawie decyzję nr 237/MON z dnia 20 czerwca 2011r. Patron CSŁiI gen. bryg. Heliodor CEPA był postacią szczególną w dziejach Wojsk Łączności. Generał zajmował najwyższe stanowiska w wojskach łączności, ale przede wszystkim był związany z ośrodkiem szkolenia kadr łączności w Zegrzu. W latach 1929-1931 był Dyrektorem Nauk, a w latach 1932-1934 Komendantem Centrum Wyszkolenia Łączności.

Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności wspólnie z Komendą Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki podjęli się zorganizowania w Zegrzu konferencji na temat: "Gen. bryg. Heliodor CEPA (1895-1974). Zasłużony żołnierz Wojsk Łączności. Konferencja odbędzie się 14 września 2011r.

Jako prelegenci wystąpią między innymi profesorowie Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Humanistycznej w Pułtusku oraz oficerowie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Honorowymi gośćmi Konferencji będą między innymi córki oraz najbliższa rodzina Generała.

CSŁiI jest jednostką o bogatych tradycjach i nadanie imienia wybitnego żołnierza - łącznościowca, dopełnia i podkreśla szczególne miejsce Centrum w historii Wojska Polskiego. Szczegóły na temat konferencji oraz obchodów święta CSŁiI znajdują się na stronie: www.cslii.mil.pl