Obchody Świąt Pułkowych: 4pł i 12prlk


Na zdjęciu od lewej kol.: K.Kuliński, J.Ćwikła, W.Nadzieja, W.Reszka(Prezes), J.Myślak, J.Szner, S.Włodarczyk, B.Sucharski


W dniu 11 maja 2022r na terenie dawnego kompleksu 12 pułku radioliniowo-kablowego w Świeciu odbyło się spotkanie kolegów Oddziału Bydgoszcz.

Coroczne spotkania , w większości byłych dowódców i oficerów 4 pułku łączności (przeformowanego na 4 pułk dowodzenia w 1994r i rozformowany w dniu 04.01.2004r) oraz 12 pułku radioliniowo-kablowego (rozformowany w dniu 31.12.2001r.), odbywają się z okazji świąt jednostek : 4 pł (w dniu 9 maja br.) , 12 prlk ( w dniu 13 maja br.)

Jednostek już nie ma, ale pamięć o ich znaczeniu i dorobku dla Sił Zbrojnych, wyrażana w ocenach przełożonych na przestrzeni dziesięcioleci, pozostaje w pamięci i sercach kadry , która pozostawiła w nich znaczącą część swojego życia zawodowego. Stąd takie spotkania łącznościowców są corocznie oczekiwane i dają jedną z niewielu okazji spotkania z kolegami sprzed lat.

W ramach naszego spotkania, podzielił się również wspomnieniami, nasz kolega płk w st.spocz. Stanisław Włodarczyk, członek oddziału który w tym roku świętuje 55-tą rocznicę promowania na pierwszy stopień oficerski. Jest absolwentem OSŁ ZEGRZE, kierunek radiokomunikacja. Promocja tego rocznika miała miejsce 09.09.1967r. na Rynku w Płocku. Promującym nowo mianowanych oficerów był gen. Grzegorz Korczyński. Również w tym dniu 55 urodziny obchodził kolega ppłk rez. Ryszard Mruklik.Wiecej informacji o obu jednostkach, zawarte jest w publikacjach umieszczonych na stronie www.szpzl.pl , zakładka Oddziały terenowe - Oddział Bydgoszcz - Załączniki nr 1 i 2.


Design i administracja :: Karol Grajczyk :: minimogu@gmail.com