Nasi partnerzy


Eksponaty dla Sieradza

Prezes Zarządu Głównego ppłk rez. Mieczysław Hucał przekazał do Muzeum Okręgowego w Sieradzu kolejne trzy eksponaty związane z łącznością wojskową. Przedmioty te zasilą stałą wystawę "Z techniką łączności przez dziesięciolecia", która znajduje się w sieradzkim muzeum. Wystawą opiekuje się Oddział Sieradz Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Jego członkowie występują też w roli przewodników po wystawie.

Tym razem zbiór eksponatów zasilą Urządzenie Wynośne (UW) służące do zdalnego sterowania pracą radiostacji R-140/137, hełmofon używany m.in. w wozach dowodzenia zabudowanych na transporterach opancerzonych SKOT oraz komputer ROCKY II funkcjonujący w wojskach łączności na początku lat 2000. Wykorzystywany był m.in. na stanowiskach pracy planowania sieci wymiany danych Związku Taktycznego oraz stacji pracy planowania łączności radiowej Związku Taktycznego.

Sieradzka wystawa jest największą w kraju stałą wystawą prezentującą sprzęt łączności wojskowej jeśli chodzi o muzea państwowe i póki co jedyną, której współgospodarzem jest jeden z oddziałów naszego Związku. Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będzie powiększała stan swoich zbiorów.


Design i administracja :: Karol Grajczyk :: minimogu@gmail.com