Nasi partnerzy


Wyróżnienie dla sieradzkiego muzeum

22 października w sieradzkim Muzeum Okręgowym odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnienia dla muzeum. Prezes Zarządu Głównego ppłk rez. Mieczysław Hucał wręczył dyrektorowi muzeum Panu Piotrowi Gutbierowi statuetkę ŚZPŻŁ jako wyraz uznania dla działalności muzeum na rzecz zachowania historii i tradycji Wojsk Łączności i Informatyki.

Już od 9 lat w muzeum funkcjonuje stała wystawa pod nazwą "Z techniką łączności przez dziesięciolecia". Gromadzony jest tutaj sprzęt jakim posługiwali się polscy łącznościowcy w swojej działalności służbowej. Nie jest to zbiór zamknięty, eksponatów stale przybywa. Dlatego też z inicjatywy obecnego dyrektora ekspozycja została w roku 2018 przeniesiona do większego pomieszczenia co pozwoliło na przygotowanie miejsca dla kolejnych eksponatów. Wystawą opiekują się członkowie sieradzkiego oddziału ŚZPŻŁ, pełniąc jednocześni rolę przewodników. Sieradzkie muzeum jest jednym z nielicznych w kraju, które posiada tak duży zbiór wyposażenia polskich łącznościowców w mundurach eksponowany na wystawie stałej.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział członkowie oddziału Sieradz oraz Starosta Sieradzki Pan Mariusz Bądzior. Po wręczeniu wyróżnienia prezes ppłk rez. Mieczysław Hucał przekazał na ręce dyrektora kolejny eksponat jakim jest Telefoniczny Aparat Głośnomówiący TAG-1MR. Jednocześnie zadeklarował, że w miarę możliwości wystawę wzbogacą kolejne eksponaty.

Spotkanie było też okazją do złożenia życzeń członkom Oddziału Sieradz ŚZPŻŁ z okazji 15. rocznicy powstania oddziału, która minęła 19 października. Po złożeniu okolicznościowych życzeń ppłk rez. Mieczysław Hucał wręczył prezesowi oddziału płk. w st. sp. Janowi Kowalskiemu statuetkę ŚZPŻŁ jako wyraz uznania dla dotychczasowej działalności oddziału.Design i administracja :: Karol Grajczyk :: minimogu@gmail.com