Nasi partnerzy

30 lat minęło...
Miło nam poinformować, że 8 lutego 2023 roku mija 30 lat od rejestracji naszego Stowarzyszenia.

Czytaj dalej

Podsumowanie 31 Finału WOŚP
W tym roku tradycyjnie już dwa oddziały wzięły aktywny udział w 31 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Są to oddziały Śrem i Zegrze.Czytaj dalej

Posiedzenie Zarządu Głównego
18 stycznia odbyło się kolejne w X kadencji władz posiedzenie Zarządu Głównego.Czytaj dalej

Dziękujemy za życzenia
W imieniu wszystkich członków Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności chcę serdecznie podziękować za przesłane na moje ręce życzenia.

Czytaj dalej

Sztandar dla RCI Olsztyn
Regionalne Centrum Informatyki Olsztyn rozpoczęło starania o pozyskanie sztandaru. Utworzony został Komitet Honorowy Fundatorów Sztandaru. W jego skład został zaproszony również prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ppłk rez. Mieczysław Hucał.

Czytaj dalej

"Sygnał Zegrzyński" 4/2022
Ukazał się kolejny - grudniowy numer "Sygnału Zegrzyńskiego", czasopisma wydawanego przez Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Czytaj dalej

Jubileusz 10-lecia Oddziału Zegrze
2 grudnia 2022 roku odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 10‑lecia Oddziału Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. W auli im. płk. Jerzego Ceglarka zebrali się członkowie oddziału, zaproszeni goście i laureaci konkursu plastycznego.

Czytaj dalej

Cegiełka dla Związku
Dotarły do nas z Regionalnego Centrum Informatyki Bydgoszcz dokumenty potwierdzające nasz wkład w pozyskanie sztandaru dla RCI.

Czytaj dalej

Już jest - Komunikat 39
Komunikat nr 39 otwiera, jak poprzednie, dział "Z działalności Związku" i znajdziemy tam sprawozdania Zarządu Głównego i oddziałów. Jest tam także artykuł rocznicowy związany z 10-leciem Oddziału Zegrze.

Czytaj dalej

Oddziały pamiętają
Przełom października i listopada to okres kiedy odwiedzamy groby i mogiły osób dla nas ważnych. Tak też dzieje się w oddziałach Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

Święto WŁiI w oddziałach
18 października oddziały Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności wzięły aktywny udział w obchodach Święta Wojsk Łączności i Informatyki.

Czytaj dalej

Spotkanie z Szefem ZKiD P-6 SG WP
W dniu 29 września w Zegrzu odbyło się spotkanie prezesa Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ppłk. rez. Mieczysława Hucała z szefem Zarządu Kierowania i Dowodzenia P-6 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk. Piotrem Chodowcem.

Czytaj dalej

V posiedzenie Zarządu Głównego X kadencji
26 września odbyło się piąte w X kadencji władz posiedzenie Zarządu Głównego.

Czytaj dalej

Zmiana na stanowisku Szefa ZKiD P-6 SG WP
Na stanowisko Szefa Zarządu Kierowania i Dowodzenia P-6 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego został wyznaczony dotychczasowy komendant Regionalnego Centrum Informatyki Gdynia komandor Andrzej Godecki.

Czytaj dalej

Przysięga w bdow WOT
25 września 2022 roku na placu apelowym Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyła się przysięga żołnierzy batalionu dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

Czytaj dalej

Jubileusz 25-lecia CSŁiI
W dniu 13 września odbyły się uroczystości Jubileuszu 25-lecia Centrum Szkolenia Łączności I informatyki. Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności reprezentowali prezes Zarządu Głównego ppłk rez. Mieczysław Hucał, wiceprezes ppłk rez. Mirosław Pakuła oraz liczne grono członków Oddziału Zegrze.

Czytaj dalej

Odszedł na wieczną wartę
W dniu 10 września 2022r zmarł niespodziewanie w wieku 69 lat, Pułkownik Jan Myślak, były Szef Szkolenia Pomorskiego Okręgu Wojskowego.
Do ostatnich dni wieloletni członek Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego
W dniu 7 września 2022 odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

1939 - wystawa w Izbie Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku
W dniach 31 sierpnia - 4 września w Izbie Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku można zwiedzać czasową wystawę przygotowaną z okazji 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Czytaj dalej

Święto WP w oddziałach
Oddziały Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności aktywnie uczestniczyły w obchodach tegorocznego Święta Wojska Polskiego.

Czytaj dalej

Odszedł na wieczną wartę
W dniu 15 lipca po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 46 lat zmarł gen. bryg. Robert Drozd, były szef Zarządu Kierowania i Dowodzenia - P6 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Rodzinie i najbliższym Generała składamy szczere kondolencje i wyrazy współczucia.

Cześć Jego pamięci !

Czytaj dalej

Przekazanie obowiązków komendanta CSŁiI
W sobotnie przedpołudnie 2 lipca 2022 roku na placu apelowym zegrzyńskich koszar w obecności sztandaru, pododdziałów i zaproszonych gości odbyła się uroczystość przekazania obowiązków komendanta Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

Czytaj dalej

IV posiedzenie Zarządu Głównego X kadencji
24 czerwca odbyło się czwarte w X kadencji władz posiedzenie Zarządu Głównego.

Zarząd Główny zaakceptował wniosek o przeniesienie pomiędzy oddziałami Białystok i Warszawa.

Czytaj dalej

Dziękujemy za współpracę
14 czerwca decyzją Ministra Obrony Narodowej dotychczasowy Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk Robert Kasperczuk został wyznaczony na nowe stanowisko służbowe. Pomimo stosunkowo krótkiego 2. letniego okresu współpracy była ona bardzo intensywna i owocna. Zawsze mogliśmy liczyć na Jego pomoc i wsparcie. Dziękujemy za wszystko i życzymy sukcesów na nowym stanowisku służbowym.

Czytaj dalej

Święto w Białobrzegach
W dniu 7 czerwca w Białobrzegach odbyła się uroczystość nadania sztandaru 9 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia DG RSZ. Rodzicami chrzestnymi zostali ambasador Pani Anna Maria Andres oraz wójt Gminy Nieporęt Pan Sławomir Maciej Mazur.

Czytaj dalej

Wizyta w Łosicach
W dniu 3 czerwca prezes ppłk rez. Mieczysław Hucał przebywał w Łosicach gdzie spotkał się z Komendantem Harcerskiego Klubu Łączności Zawiązku Harcerstwa Polskiego druhem harcmistrzem Romanem Kasprowiczem. Druh Roman z harcerską łącznością związany jest od "zawsze".

Czytaj dalej

Przysięga w bdow WOT
29 maja 2022 roku na placu apelowym Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyła się druga w historii przysięga żołnierzy batalionu dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

Czytaj dalej

Noc Muzeów 2022
14 maja już po raz kolejny dwa oddziały ŚZPŻŁ wzięły aktywny udział w Nocy Muzeów.

W Sieradzu Koledzy z miejscowego oddziału oprowadzali po stałej wystawie "Z techniką łączności przez dziesięciolecia" znajdującą się w Muzeum Okręgowym. W profesjonalny sposób przekazywali wiedzę o zgromadzonym na niej sprzęcie łączności. Należy w tym miejscu przypomnieć, że Oddział Sieradz ŚZPŻŁ jest współautorem i współgospodarzem tej wystawy.

Czytaj dalej

Prelekcja w Pułtusku
W dniu 12 maja w Archiwum Państwowym w Pułtusku odbyła się promocja książki majora Piotra Chełchowskiego "Żywot żołnierza - wspomnienia z lat 1904 - 1983". Na zaproszenie organizatorów w wydarzeniu uczestniczył prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ppłk rez. Mieczysław Hucał.

Czytaj dalej

Spotkanie z Szefem ZKiD - P6
W dniu 11 maja w Sztabie Generalnym WP odbyło się spotkanie Szefa Zarządu Kierowania i Dowodzenia - P6 Sztabu Generalnego WP płk. Piotra Chodowca z prezesem Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ppłk. rez. Mieczysławem Hucałem.

Czytaj dalej

Dziękujemy za życzenia
Kończy się okres Świąt Wielkanocnych. W związku z tym w imieniu wszystkich członków Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności chcę serdecznie podziękować za przesłane życzenia.

Czytaj dalej

Życzenia od Szefa P-6
Z największą przyjemnością przekazuję życzenia świąteczne przesłane przez Szefa Zarządu Kierowania i Dowodzenia P-6 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk. Piotra Chodowca dla wszystkich członków Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności i naszych sympatyków.

Czytaj dalej

Wojna na falach eteru
Dzięki uprzejmości naszej Koleżanki do "elektronicznej" biblioteczki Związku trafiła kolejna ciekawa pozycja. Koleżanka Małgorzata Kaczyńska z oddziału Zegrze jest autorką książki "Wojna na falach eteru - ze wspomnień Wacława Musiała - łącznościowca generała Maczka".

Czytaj dalej

"JUBILEUSZOWY" KONKURS PLASTYCZNY
Oddział Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych z okazji 10. rocznicy powstania Oddziału Zegrze ŚZPŻŁ.

Czytaj dalej

Posiedzenie Zarządu Głównego
24 marca odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Głównego. Zarząd zatwierdził decyzje z ostatniego posiedzenia Prezydium dotyczące decyzji kadrowych i finansowych. Zatwierdzone zostało również sprawozdanie finansowe za rok 2021 i przekazane przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej. Omówionych zostało również kilka innych spraw bieżących. Na zakończenie posiedzenia prezes przedstawił założenia organizacyjne Jubileuszu 10. lecia Oddziału Zegrze.

Czytaj dalej

Zaczęło się 80 lat temu
W ramach obchodów 80 rocznicy utworzenia 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka w dniu 25 lutego w Muzeum Wojska Polskiego odbyła się uroczystość przekazania ziem z pól bitewnych gdzie walczyła Dywizja. Pomysłodawczynią i główną realizatorką zamierzenia była nasza Koleżanka z oddziału Małgorzata Kaczyńska, córka żołnierza 1. batalionu łączności.

Czytaj dalej

Historia 6 pł WL
Do naszej elektronicznej biblioteczki trafiła kolejna pozycja książkowa. Jest nią "Historia 6 pułku łączności Wojsk Lotniczych" napisana przez jego wieloletniego dowódcę płk. w st. sp. Ryszarda Wróbla. Płk Wróbel przez wiele lat był też prezesem Zarządu Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Obecnie piastuje tytuł Honorowego Prezesa Oddziału. Co ciekawe historia pułku w przeciwieństwie do wielu innych jednostek łączności ma swój początek jeszcze podczas II wojny światowej.

Czytaj dalej

Sztandar dla RCI Bydgoszcz
Regionalne Centrum Informatyki Bydgoszcz rozpoczęło starania o pozyskanie sztandaru. Utworzony został Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru. W jego skład został zaproszony również prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ppłk rez. Mieczysław Hucał. Termin wręczenia fundowanego Sztandaru został zaplanowany na dzień 18 października br., tj. w dniu Święta Wojsk Łączności i Informatyki oraz Święta RCI Bydgoszcz.

Czytaj dalej

Przegląd Łączności
Udało nam się pozyskać pierwszy numer Przeglądu Łączności wydawanego przez Związek Łącznościowców w Londynie. Związek Łącznościowców powstał w roku 1951 i był jednym z późniejszych stowarzyszeń założycieli Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

Pierwsza przysięga
W dniu 20 lutego 2022 roku w Klubie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyła się pierwsza w historii przysięga żołnierzy batalionu dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Sformowana niedawno jednostka podlega bezpośrednio dowódcy WOT.

Czytaj dalej

Starsze wydarzenia możecie Państwo znaleźć w dziale ArchiwumDesign :: Karol Grajczyk