Nasi partnerzy

Tylko o ŚZPŻŁ
Dzięki uprzejmości Komendanta Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki ukazał się numer specjalny "Sygnału Zegrzyńskiego" poświęcony w całości Jubileuszowi 30-lecia Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

Wizyta w CBW
26 czerwca prezes ppłk rez. Mieczysław Hucał na zaproszenie dyrektora dr. Jana Tarczyńskiego złożył wizytę w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie.

Czytaj dalej

Posiedzenie Zarządu Głównego
W dniu 19 czerwca odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego
W dniu 6 czerwca 2024 odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

Święto RCI Warszawa
5 czerwca w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego odbyły się obchody Święta Regionalnego Centrum Informatyki Warszawa.

Czytaj dalej

Sztandar dla SP SONDA
W dniu 1 czerwca w Zegrzu odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru Szkole Podoficerskiej SONDA, której podstawowym zadaniem jest przygotowanie absolwentów do objęcia pierwszych stanowisk służbowych w korpusie podoficerów zawodowych oraz przygotowanie ich do praktycznej realizacji zadań na kolejnych wyższych stanowiskach służbowych.

Czytaj dalej

Noc Muzeów 2024 w oddziałach
Po raz kolejny dwa oddziały ŚZPŻŁ wzięły aktywny udział w Nocy Muzeów.

Czytaj dalej

Wyróżnienie dla 6 bdow SP
24 maja 6 batalion dowodzenia Sił Powietrznych obchodzi swoje święto i jednocześnie jubileusz 80-lecia istnienia Jednostki Wojsk Łączności w Śremie. Główne uroczystości odbędą się na stadionie miejskim.

Czytaj dalej

Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego
W dniu 14 maja 2024 odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

KONKURS PLASTYCZNY
Oddział Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ogłasza konkurs plastyczny z okazji 105. rocznicy szkolenia kadr łączności w Zegrzu.

Czytaj dalej

Posiedzenie Zarządu Głównego
W dniu 27 marca odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

Spotkanie wielkanocne w bdow WOT
25 marca w batalionie dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej odbyło się spotkanie wielkanocne.

Czytaj dalej

Spotkanie wielkanocne w CSŁiI
20 marca w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbyło się spotkanie wielkanocne.

Czytaj dalej

Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego
W dniu 11 marca 2024 odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

Stowarzyszeni cz. III
Ukazała się najnowsza III część książki "Stowarzyszeni w Światowym Związku Polskich Żołnierzy Łączności". Suplement zawiera m.in. 63 biogramy Koleżanek i Kolegów, którzy w ostatnim okresie wstąpili w nasze szeregi lub nie zdecydowali się wcześniej na taki krok jak zaprezentowanie swojej osoby. Autorem opracowania jest Kolega Jan Kowalski z Oddziału Sieradz.

Czytaj dalej

32 Finał WOŚP już za nami
W tym roku po raz kolejny dwa oddziały Związku wzięły aktywny udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem już 32.

Czytaj dalej

Posiedzenie Zarządu Głównego
W dniu 25 stycznia odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

"Ważniejsza od armat"
Z największą przyjemnością informujemy o zakończeniu prac nad filmem "Polskie wynalazki - ważniejsza od armat". Naszym zdaniem jest to pierwszy profesjonalny film poświęcony tematyce historii łączności wojskowej jaki powstał w ostatnich dziesięcioleciach w Polsce.

Czytaj dalej

Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego
W dniu 1 grudnia 2023 odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

Święto bdow WOT
22 listopada w Zegrzu odbyły się obchody święta batalionu dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Batalion jest jednostką wojskową podporządkowaną bezpośrednio pod dowództwo WOT. Obchody święta batalionu dowodzenia zostały zorganizowane po raz pierwszy w krótkiej historii tej jednostki.

Czytaj dalej

Zegrzyńskie spotkanie z historią
20 listopada w Sali Tradycji CSŁiI odbyło się spotkanie związane z "łącznościową" historią Garnizonu Zegrze. W spotkaniu udział wziął Pan Zdzisław Muzyka z rodziną, komendant CSŁiI płk Paweł Nowotnik, z-ca komendanta ppłk Jarosław Kowalczyk, prezes Zarządu Głównego ŚZPŻŁ ppłk rez. Mieczysław Hucał oraz oficerowie Sekcji Wychowawczej CSŁiI.

Czytaj dalej

Święto Niepodległości w oddziałach
W wielu miejscowościach w dniu 11 listopada odbyły się uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości. Aktywny w nich udział wzięli również członkowie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

W pamięci pozostaną na zawsze...
Przełom października i listopada to okres kiedy odwiedzamy groby i mogiły osób dla nas ważnych. Tak też dzieje się w oddziałach Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

O przyszłości łączności wojskowej
31 października w Warszawie odbyło się spotkanie pn. "Rewolucja w polskiej łączności wojskowej" zorganizowane przez Zarząd Grupy WB. W trakcie spotkania przedstawiono rozwiązania umożliwiające stworzenie kompletnego systemu radiokomunikacyjnego dla potrzeb Sił Zbrojnych i co najważniejsze tylko przez polskich producentów.

Czytaj dalej

Ukazał się Komunikat nr 40
Ukazał się Jubileuszowy 40 numer Komunikatu Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

Konferencja w Legionowie
20 października w Muzeum Historycznym w Legionowie odbyła się konferencja poświęcona Wojskom Łączności z okazji 100-lecia Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej w Babicach.

Czytaj dalej

WZŁ-1 świętuje
19 października jeden z czołowych producentów sprzętu łączności dla Polskich Sił Zbrojnych czyli Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 w Zegrzu Południowym zorganizowały obchody Święta Wojsk Łączności i Informatyki.

Czytaj dalej

Sztandar dla RCI Olsztyn
18 października w kompleksie koszarowym przy ul. Saperskiej w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru dla Regionalnego Centrum Informatyki im. ppłk. Maksymiliana Ciężkiego połączone z obchodami Święta Wojsk Łączności i Informatyki.

Czytaj dalej

Wrześniowe posiedzenie Zarządu Głównego
W dniu 20 września odbyło się jesienne posiedzenie Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

Cegiełka z RCI Olsztyn
Dotarła do Zegrza z Regionalnego Centrum Informatyki Olsztyn "cegiełka" potwierdzająca nasz wkład w pozyskanie sztandaru dla RCI.

Czytaj dalej

1 września w oddziałach
Oddziały Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności aktywnie uczestniczyły w obchodach 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Czytaj dalej

30 lat minęło...
W dniach 26 i 27 sierpnia 1993 roku w WSOWŁ w Zegrzu odbył się I Zjazd Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności, na który przybyło 167 koleżanek i kolegów z kraju i zagranicy. W pierwszym dniu Zjazdu odsłonięta została istniejąca do dziś w holu bloku szkolnego tablica z zawołaniem kadetów Szkoły Rycerskiej "Nic dla mnie - wszystko dla Ojczyzny".

Czytaj dalej

Święto WP w oddziałach
Oddziały Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności aktywnie uczestniczyły w obchodach tegorocznego Święta Wojska Polskiego.

Czytaj dalej

Kolejny eksponat dla muzeum
W pierwszych dniach sierpnia prezes Zarządu Głównego ppłk rez. Mieczysław Hucał przekazał kolejny eksponat na potrzeby wystawy "Z techniką łączności przez dziesięciolecia" w Muzeum Okręgowym w Sieradzu. Jest nim radiostacja osobista PNR-500.

Czytaj dalej

Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego
W dniu 4 sierpnia 2023 odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Czytaj dalej

Przysięga w bdow WOT
8 lipca 2023 roku na Rynku w Serocku odbyła się przysięga żołnierzy batalionu dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

Czytaj dalej

Historia w kolorze
Zarząd Główny wydał kolejną kartkę pocztową. Poświęcona jest polskim łącznościowcom z okresu II Rzeczypospolitej. Przedstawia budowę polowej stacji telefonicznej.

Czytaj dalej

Historia 6pł WL po raz drugi
Staraniem Zarządu Oddziału Śrem ukazało się drugie wydanie (w kolorze) książki "Historia 6 Pułku Łączności Wojsk Lotniczych". Autorem jej jest wieloletni dowódca tej jednostki płk w st. sp. Ryszard Wróbel.

Czytaj dalej

Obchody Święta RCI Warszawa
6 czerwca w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego odbyły się obchody Święta Regionalnego Centrum Informatyki Warszawa. Był to jednocześnie Jubileusz 5. rocznicy utworzenia Centrum.

Czytaj dalej

Defence24 Day
W dniach 24-25 maja na stadionie "PGE Narodowy" odbyła się konferencja Defence24 Day. Była to kolejna edycja największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji sektora obrony i bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Przysięga wojskowa w CSŁiI
21 maja żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę wojskową na sztandar Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Czytaj dalej

Noc Muzeów 2023 w oddziałach
Po raz kolejny dwa oddziały ŚZPŻŁ wzięły aktywny udział w Nocy Muzeów.

Czytaj dalej

Posiedzenie Zarządu Głównego
20 kwietnia odbyło się kolejne w X kadencji władz posiedzenie Zarządu Głównego.

Czytaj dalej

Dziękujemy za życzenia
W imieniu wszystkich członków Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności chcę serdecznie podziękować za przesłane na moje ręce życzenia świąteczne.

Czytaj dalej

Więcej o łączności w Muzeum Wojska w Białymstoku
W ostatnim czasie Muzeum Wojska zwróciło się do nas z prośbą o udostępnienie II wydania książki "Sprzęt łączności na przestrzeni lat".

Czytaj dalej

Spotkanie wielkanocne w CSŁiI
4 kwietnia w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbyło się spotkanie wielkanocne.

Czytaj dalej

Spotkanie wielkanocne w P-6
29 marca w Zarządzie Kierowania i Dowodzenia P-6 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego odbyło się spotkanie wielkanocne.

Czytaj dalej

30 lat minęło...
Miło nam poinformować, że 8 lutego 2023 roku mija 30 lat od rejestracji naszego Stowarzyszenia.

Czytaj dalej

Podsumowanie 31 Finału WOŚP
W tym roku tradycyjnie już dwa oddziały wzięły aktywny udział w 31 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Są to oddziały Śrem i Zegrze.Czytaj dalej

Posiedzenie Zarządu Głównego
18 stycznia odbyło się kolejne w X kadencji władz posiedzenie Zarządu Głównego.Czytaj dalej

Starsze wydarzenia możecie Państwo znaleźć w dziale ArchiwumDesign :: Karol Grajczyk