Wyjątkowe wyróżnienie
W dniu 4 lipca z rąk proboszcza wojskowej parafii w Zegrzu ks. kpt. Krzysztofa Ziobry nasi koledzy prezes Oddziału Zegrze a zarazem prezes Zarządu Głównego ppłk Mieczysław Hucał oraz wiceprezes oddziału i jednocześnie sekretarz Zarządu Głównego mjr Emil Suska odebrali przyznane przez biskupa płowego gen. bryg. Józefa Guzdka medale z okazji 100. rocznicy ustanowienia Biskupstwa Polowego. Gospodarzem uroczystości był mjr Wojciech Pochmara.

Czytaj dalej

Hołd poległym pod Monte Cassino
Przedstawiciele oddziału Śrem z prezesem ppłk. Józefem Żeleźnym na czele w imieniu wszystkich członków Związku oddali hołd i złożyli kwiaty na polskim cmentarzu wojskowym pod Monte Cassino. Okazją do tak wspaniałej uroczystości była 75 rocznica bitwy pod Monte Cassino, gdzie wśród poległych polskich żołnierzy nie zabrakło również łącznościowców.

Czytaj dalej

Noc Muzeów 2019
18 maja już po raz kolejny dwa oddziały ŚZPŻŁ wzięły aktywny udział w Nocy Muzeów.

W Sieradzu Koledzy z miejscowego oddziału oprowadzali po wystawie "Z techniką łączności przez dziesięciolecia". W profesjonalny sposób przekazywali wiedzę o zgromadzonym na niej sprzęcie łączności. Należy w tym miejscu przypomnieć, że Oddział Sieradz ŚZPŻŁ jest współautorem tej wystawy.

Czytaj dalej

Śremski Dzień Zwycięstwa
Oddział Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności był po raz pierwszy organizatorem obchodów Dnia Zwycięstwa w Śremie. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tej uroczystości.

Czytaj dalej

Awansowany na stopień pułkownika
Na wniosek prezesa Zarządu Głównego (poprzedniej kadencji) gen. bryg. Edmunda Smakulskiego Minister Obrony Narodowej awansował naszego Kolegę z oddziału Warszawa ppłk. Mariana Turka na stopień pułkownika. Uroczystość wręczenia aktu mianowania odbyła się w dniu 9 maja w Wojskowej Komendzie Uzupełnień Warszawa Śródmieście. Awans jest aktem uznania za aktywną działalność w szeregach Związku m. in. na rzecz upamiętniania i upowszechniania historii wojskowej łączności oraz historii oręża polskiego. Gratulujemy.

Czytaj dalej

25 lat oddziału Warszawa
W dniu wczorajszym odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 25. rocznicy powstania oddziału Warszawa Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Oddział powstał w kwietniu 1994 roku i obecnie jest najstarszym w Związku. Liczy 45 członków i jest drugim co do wielkości. Życzymy Kolegom wszystkiego najlepszego, zdrowia i aktywnej działalności oraz kolejnych 25 lat. Szersza relacja z uroczystości wkrótce na stronie internetowej oddziału Warszawa.


Wystawa otwarta
17 marca w filii "Piaski" Muzeum Historycznego w Legionowie otwarta została wystawa czasowa "Nad głowami sosny szumiące". Wystawa poświęcona jest 100. rocznicy nadania nazwy Legionowo. Wśród prezentowanych eksponatów znalazły się również te pochodzące z zasobów Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. W otwarciu wystawy uczestniczyło grono członków naszego Związku z prezesem Zarządu Głównego ppłk. Mieczysławem Hucałem na czele. Zachęcamy do odwiedzenia filii muzeum, która znajduje się w Legionowie przy ulicy Sybiraków 23.

Czytaj dalej

Kolejne eksponaty dla Sieradza
W dniu dzisiejszym prezes Zarządu Głównego ŚZPŻŁ ppłk Mieczysław Hucał przekazał kolejne dwa eksponaty do Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Są to odbiorniki R-173P i EKB. W sieradzkim muzeum funkcjonuje stała wystawa sprzętu łączności wojskowej, której współorganizatorem i opiekunem jest oddział Sieradz Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Jest to jedno z nielicznych muzeów, które kultywuje i propaguje historię wojskowej łączności. Cieszymy się, że ilość prezentowanych eksponatów stale sie powiększa.

Czytaj dalej

ZAPRASZAMY DO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Oddział Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych z okazji 100. rocznicy szkolenia Kadr Łączności w Zegrzu (1919 - 2019)...

Czytaj dalej

Drugie posiedzenie Zarządu Głównego ŚZPŻŁ w IX kadencji
Zgodnie z Rocznym Planem Działalności Zarządu Głównego ŚZPŻŁ w dniu 30 stycznia 2019 roku odbyło się w Zegrzu drugie w IX kadencji posiedzenie Zarządu Głównego...

Czytaj dalej

Starsze wydarzenia możecie Państwo znaleźć w dziale Archiwum


Design i administracja :: Karol Grajczyk :: minimogu@gmail.com