Spotkanie jubileuszowe z okazji 20 rocznicy powstania Oddziału Śrem ŚZPŻŁ
25 i 26 kwietnia 2015 roku.

W dniu 25 kwietnia 2015 roku w Śremie odbyło się spotkanie jubileuszowe z okazji 20 rocznicy powstania Oddziału Śrem ŚZPŻŁ. Na spotkanie zaproszeni byli członkowie Oddziału Śrem, władze miasta Śrem, przedstawiciele władz naczelnych Związku, koledzy ze współpracujących organizacji i zaproszeni goście - członkowie Związku: prezesi Zarządów Oddziałów i członkowie honorowi Związku. W uroczystości uczestniczyli: Prezes Zarządu Głównego Kol. gen. bryg. Edmund Smakulski, wiceprezes Z. Gł. Kol. ppłk Mirosław Pakuła, członkowie honorowi Związku: Kol. gen. bryg. Witold Cieślewski i Kol. gen. bryg. Wojciech Wojciechowski. Przybyli na uroczystość członkowie władz miasta Śrem oraz szefowie (komendanci, dyrektorzy, przewodniczący, kierownicy) wielu instytucji współpracujących z Oddziałem. Na wstępie należy powiedzieć prawdę, że smutnym był fakt nieobecności prezesów Zarządów Oddziałów ŚZPŻŁ, czy też ich przedstawicieli, chociaż wiemy że niektórzy naprawdę nie mogli przybyć (ale wszyscy?). Bardzo nam było przykro.

Program uroczystości obejmował: spotkanie rocznicowe w Klubie batalionowym, zwiedzanie sali tradycji 6. batalionu dowodzenia Sił Powietrznych oraz pokaz sprzętu, zwiedzanie miasta, spotkanie w bibliotece i prezentacja miasta Śrem jak również uroczysta koleżeńska kolacja.

Była to wspaniale przygotowana uroczystość. Prezes Zarządu Oddziału Śrem Kol. Ryszard Wróbel - współzałożyciel ŚZPŻŁ i od początku powstania Związku członek Władz Naczelnych, założyciel Oddziału Śrem i jego prezes od 1995 roku - przypomniał historię Oddziału i poinformował o wielu ciekawych wydarzeniach ostatnich 20 lat. Głos zabierali goście i składali życzenia wraz z podziękowaniami za współpracę. W imieniu Zarządu Głównego Związku i wszystkich członków ŚZPŻŁ głos zabrał prezes Zarządu Głównego Kolega Edmund Smakulski. Podziękował całemu Oddziałowi za wzorową pracę członków, odczytał i wręczył pismo okolicznościowe z życzeniami. Przekazał wyrazy uznania i najwyższego szacunku za zaangażowanie i pracę na rzecz kontynuowania łącznościowych tradycji, upamiętniania historii wojskowej łączności i informatyki oraz integracji środowisk naszych żołnierzy i pracowników. Wręczona została również pamiątkowa Statuetka. Na wniosek prezydium Zarządu Głównego wyróżniono medalem pamiątkowym "W uznaniu zasług dla Związku", Kolegów: Ryszard Wróbel, Józef Żelaźny, Tomasz Podgórski, Ryszard Bańkowski i Jerzy Szemborski.

Bardzo miłym akcentem było wręczenie pamiątek uczestnikom spotkania: "Kronika Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności Oddział Śrem 1995-2015" oraz "Historia 6 Pułku Łączności Wojsk Lotniczych"- autor - Ryszard Wróbel

Zwiedziliśmy salę tradycji 6. batalionu dowodzenia Sił Powietrznych i odbył się pokaz sprzętu łączności i informatyki stosowanego w systemach dowodzenia. Warto było zwiedzić tak ładne miasto, mające swoją historię z którą nas również zapoznano. Zwiedziliśmy również miejską bibliotekę, która jest naprawdę obiektem XXI wieku zachęcającym do częstego odwiedzania i korzystania z jego zasobów. Było wspaniale przygotowane i przeprowadzone uroczyste koleżeńskie spotkanie podczas którego legitymację członkowską otrzymał Kolega Andrzej Kaczmarek, który został przyjęty w szeregi członków Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Spotkanie zakończyło się uroczystą kolacją w miłej koleżeńskiej atmosferze. Wiele wypowiedzi dotyczyło dalszej działalności Związku, wspomnień z historii Wojsk Łączności i Informatyki i dzisiejszych problemów dotyczących nowoczesnych systemów dowodzenia i teleinformatycznych.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania jubileuszowego. Tradycyjnie jak zawsze Oddział posiada zapał i cierpliwość w gromadzeniu i zachowaniu dla następnych pokoleń, osobistych wspomnień i faktów z historii Wojsk Łączności i Informatyki i ich promocji. Życzymy Wam wielkiej i trwałej satysfakcji z pracy i służby dla Ojczyzny oraz wszelkiej pomyślności i szczęścia w życiu osobistym. Powodzenia w dalszej pracy na rzecz Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności oraz dla następnych pokoleń, wspomnień i faktów z historii Wojsk Łączności i Informatyki.

Za całość pracy i wzorową działalność szczególnie serdecznie gratulujemy i dziękujemy prezesowi Zarządu Oddziału Koledze Ryszardowi Wróblowi oraz członkowi Zarządu Głównego Związku Koledze Andrzejowi Kornelukowi. Pięknie dziękujemy za przesłane zdjęcia z uroczystości, które dołączyć możemy do tej informacji dotyczącej spotkania jubileuszowego z okazji 20 rocznicy powstania Oddziału ŚZPŻŁ w Śremie.

Zarząd Główny Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności przekazuje najserdeczniejsze życzenia długich lat życia w znakomitym zdrowiu i pomyślności dla wszystkich członków Oddziału oraz dla Waszych Rodzin.

Prezes Zarządu Głównego
Edmund Smakulski      

(Kliknij na zdjęcia aby powiększyć)


Design i administracja :: Karol Grajczyk :: minimogu@gmail.com