Prezydium ZG ŚZPŻŁ na wystawie i obradach

W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności gen.bryg. Edmund Smakulski w towarzystwie członków Prezydium Zarządu Głównego zwiedził wystawę " Druciki, pająki, radziki ... 95 lat tradycji szkolenia żołnierzy wojsk łączności w Zegrzu" w Muzeum Historycznym w Legionowie, której współorganizatorem był Oddział Zegrze ŚZPŻŁ. W roli przewodnika wystąpił prezes Oddziału Zegrze ppłk Mieczysław Hucał.

Jest to pierwsza tak duża wystawa poświęcona łącznościowcom. Dotychczas żadne muzeum nie pokusiło się o zorganizowanie wystawy z takim rozmachem gromadząc tak wiele różnorodnych eksponatów w jednym miejscu. Podczas spotkania Prezes gen.bryg. Edmund Smakulski podziękował pracownikom Muzeum Historycznego w Legionowie za przyjęcie wyzwania zorganizowania tak odmiennej tematycznie wystawy, za pomoc i profesjonalizm podczas przygotowań i jej organizacji. Jak poinformował nas Zastępca Dyrektora Pan Wawrzyniec Orliński według wstępnych szacunków dotychczas wystawę obejrzało ponad dwa tysiące osób co jest ewenementem przy wystawach czasowych. Cieszy nas to bardzo, że wystawa wzbudziła tak duże zainteresowanie.

Niestety wystawę " Druciki, pająki, radziki ... 95 lat tradycji szkolenia żołnierzy Wojsk Łączności w Zegrzu" można będzie oglądać tylko przez trzy tygodnie. W okresie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a nowym Rokiem rozpocznie się jej demontaż.

Po zakończeniu wizyty w Muzeum w siedzibie Związku w Zegrzu odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Do głównych tematów spotkania należały m.in. podsumowanie realizacji zadań w roku 2014, końcowe ustalenia dotyczące Planu Pracy Związku na rok 2015 oraz wstępne ustalenia dotyczące VIII Walnego Zjazdu Delegatów Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

(Kliknij na zdjęcia aby powiększyć)


Design i administracja :: Karol Grajczyk :: minimogu@gmail.com