:: Aktualności    2023    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !


Ukazał się Komunikat nr 40

Ukazał się Jubileuszowy 40 numer Komunikatu Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Komunikat otwiera, jak poprzednie, dział "Z działalności Związku" i znajdziemy tam sprawozdania Zarządu Głównego oraz oddziałów. Jest tam także artykuł poświęcony 30-leciu naszego Związku.

W dziale "Z żałobnej karty" zamieściliśmy krótkie wspomnienia o Koleżance i siedmiu Kolegach, którzy odeszli na wieczną wartę.

Dział "Jednostki Wojsk Łączności" otwierają artykuły o 15 SBWD i 6 bdow SP. Kolejne dwa materiały dotyczą Regionalnych Centrów Informatyki. W dziale tym pojawił się też ciekawy artykuł o oznakach rozpoznawczych łączności.

W dziale "Wspomnienia łącznościowców" mamy tym razem sporo artykułów. Traktują one o życiu łącznościowców przedwojennych, wojennych i powojennych.

Przedostatni dział Komunikatu, poświęcony sprzętowi łączności i informatyki, jest jak zwykle zróżnicowany. Ciekawostką w tym dziale są rozważania sztucznej inteligencji ChatGPT na temat gołębi pocztowych i dronów.

W dziale "Firmy telekomunikacyjne" zamieszczamy informacje z zaprzyjaźnionych zakładów.

Wersja elektroniczna Komunikatu jest dostępna na stronie internetowej Związku http://www.szpzl.pl/ w zakładce "Publikacje":
Design: Karol Grajczyk