:: Aktualności    2023    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !Nasze nowości

Ostatnio wprowadziliśmy kilka nowości do katalogu naszych gadżetów. Dziś prezentujemy dwa najnowsze.

    

    

Przysięga w bdow WOT

8 lipca 2023 roku na Rynku w Serocku odbyła się przysięga żołnierzy batalionu dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

    

    

Czerwcowe zebranie członków Oddziału

15 czerwca odbyło się kolejne zebranie członków Oddziału Zegrze.

    

    

Historia 6pł WL po raz drugi

Staraniem Zarządu Oddziału Śrem ukazało się drugie wydanie (w kolorze) książki "Historia 6 Pułku Łączności Wojsk Lotniczych". Autorem jej jest wieloletni dowódca tej jednostki płk w st. sp. Ryszard Wróbel.

    

    

Niespodzianka z Muzeum

9 czerwca otrzymaliśmy niespodziewaną ale za to bardzo miłą przesyłkę z Muzeum Historycznego w Legionowie. Było nią podziękowanie dyrektora Muzeum Pana dr. hab. Jacka Szczepańskiego za nasz udział w Nocy Muzeów w Filii "Piaski" Muzeum Historycznego w Legionowie.

    

    

Obchody Święta RCI Warszawa

6 czerwca w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego odbyły się obchody Święta Regionalnego Centrum Informatyki Warszawa. Był to jednocześnie Jubileusz 5. rocznicy utworzenia Centrum.

    

    

Po 10 latach ponownie w Twierdzy

Po 10 latach ponownie zawitaliśmy do Twierdzy Modlin. 27 maja w słoneczne sobotnie przedpołudnie spotkaliśmy się przed Prochownią 197. Stąd rozpoczęła się nasza wędrówka po Twierdzy. Ostatni raz jako oddział byliśmy tutaj 15 maja 2013 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło.

    

    

Defence24 Day

W dniach 24-25 maja na stadionie "PGE Narodowy" odbyła się konferencja Defence24 Day. Była to kolejna edycja największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji sektora obrony i bezpieczeństwa.

    

    

Legionowska Noc Muzeów

Oddział Zegrze już od kilku lat bierze udział w Nocy Muzeów organizowanej w filii "Piaski" Muzeum Historycznego w Legionowie. Tym razem Legionowska Noc muzeów odbyła się tydzień później niż w większości muzeów bo 20 maja. Tradycyjnie zorganizowaliśmy stanowisko strzeleckie z wykorzystaniem laserowego trenażera strzeleckiego oraz "punkt nauki" nadawania alfabetem Morse'a. Zabawa z alfabetem Morse'a cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno u dorosłych jak i u młodszego pokolenia. Po raz pierwszy funkcjonowała polowa linia telefoniczna. I tutaj nasze zaskoczenie - cieszyła się bardzo dużą popularnością. Całości dopełniły gadżety wręczane odwiedzającym stoisko oddziałowe. Przebojem były "nasze" krówki.

    

    

Serocka Noc Muzeów

13 maja po raz pierwszy wzięliśmy udział w Nocy Muzeów organizowanej w Serocku przez Izbę Pamięci i Tradycji Rybackich - lokalne muzeum poświęcone historii ziemi serockiej. Nasze stoisko zlokalizowane było tuż przed wejściem do Izby.

    

    

Początek weekendu w Forcie Małym

29 kwietnia ponownie zawitaliśmy do Fortu Małego inaugurując "długi weekend" w plenerze. Tym razem grupa była dość niewielka więc zwiedzanie odbywało się w komfortowych warunkach. Wiosenna zieleń dodawała uroku temu miejscu.

    

    

Sobota w Muzeum Powstania Warszawskiego

Na 22 kwietnia zaplanowaliśmy wizytę w muzeum Powstania Warszawskiego. Plan udało się zrealizować w 100%. Były to 2,5 godziny spędzone w niesamowitym miejscu.

    

    

Katyń pamiętamy !

13 kwietnia w Serocku odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą Zbrodni Katyńskiej. Nasz oddział reprezentowali Koledzy Mieczysław Hucał i Lesław Kurdziel.

    

    

Dziękujemy za życzenia

W imieniu wszystkich członków Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności chcę serdecznie podziękować za przesłane na moje ręce życzenia świąteczne.

    

    

Więcej o łączności w Muzeum Wojska w Białymstoku

W ostatnim czasie Muzeum Wojska zwróciło się do nas z prośbą o udostępnienie II wydania książki "Sprzęt łączności na przestrzeni lat".

    

    

Spotkanie wielkanocne w CSŁiI

4 kwietnia w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbyło się spotkanie wielkanocne.

    

    

Fort Duży w wiosennym słońcu

W słoneczne, sobotnie przedpołudnie 25 marca zorganizowaliśmy pierwsze w tym roku zwiedzanie Fortu Dużego (Umocnienia Dużego) w Zegrzu. Tradycyjnie zainteresowanie przerosło nasze możliwości i wielu osobom musieliśmy odmówić.

    

    

Przygotowania do sezonu trwają

Przygotowujemy nowe gadżety do tegorocznych spotkań z naszymi sympatykami oraz społecznością lokalną podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział.

    

    

Zebranie członków Oddziału Zegrze

9 marca odbyło się kolejne zebranie członków Oddziału Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

    

    

Ferie w muzeum

W województwie mazowieckim rozpoczęły się ferie zimowe. Zajęcia dla najmłodszych zorganizowało m.in. Muzeum Historyczne w Legionowie. W pierwszym tygodniu ferii zajęcia odbywają się w filii "Piaski" z tematem przewodnim "Poznajemy zawody". Do zaprezentowania zawodu żołnierza - łącznościowca został zaproszony Oddział Zegrze.

    

    

30 lat minęło...

Miło nam poinformować, że 8 lutego 2023 roku mija 30 lat od rejestracji naszego Stowarzyszenia.

    

    

Podsumowanie 31 Finału WOŚP

Po raz kolejny wzięliśmy już udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

    

    

Podsumowanie roku 2022

12 stycznia 2023 odbyło się Walne Zebranie członków oddziału Zegrze. Głównym celem zebrania było podsumowanie działalności w roku 2022 oraz przedstawienie zadań na rok bieżący.

    

    

Wernisaż wystawy "Łączność w karykaturze"

11 stycznia w Klubie CSŁiI w budynku dawnego kasyna odbył się wernisaż wystawy "Łączność w karykaturze" Kol. Marka Dąbrowskiego.

    

    
Design i administracja: Karol Grajczyk