:: Aktualności    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !


Fort Duży jesienią


W sobotnie przedpołudnie 26 listopada zorganizowaliśmy kolejne zwiedzanie Fortu Dużego (Umocnienia Dużego) w Zegrzu. Tradycyjnie zainteresowanie przerosło nasze możliwości ale kolejnej znacznej grupie pasjonatów udało się spełnić swoje marzenie. Niektórzy wędrowali z nami po raz kolejny. Najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników.

Tym razem pokazaliśmy nie jeden a dwa schrony. Oprócz tradycyjnie prezentowanego schronu nr 1 udostępniliśmy też schron nr 4 gdzie zlokalizowany był węzeł łączności. Pomimo 3. godzinnego "spaceru" forma dopisała i wszyscy opuszczali to tajemnicze miejsce bardzo zadowoleni i w wyśmienitych humorach.

Jak zawsze Oddział Zegrze zwiedzanie zorganizował na "legalu", z wszystkimi pozwoleniami i ubezpieczeniem uczestników przedsięwzięcia. Kolejna wizyta planowana jest na wiosnę. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na FB.
Design: Karol Grajczyk