:: Aktualności    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !


Konkurs plastyczny rozstrzygnięty


9 listopada w Klubie CSŁiI odbyło się spotkanie komisji konkursowej, na którym wyłonieni zostali laureaci konkursu plastycznego ogłoszonego z okazji Jubileuszu 10-lecia Oddziału Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Na konkurs wpłynęły 174 prace z czego 1 nie została wzięta pod uwagę ze względu na uchybienia regulaminowe. Autorzy rywalizowali w trzech kategoriach: przedszkola, klasy 1-4 i klasy 5-8. Konkurs okazał się być międzynarodowym ponieważ wpłynęła jedna praca z Norwegii i dwie ze Lwowa w Ukrainie a zarazem też ogólnopolskim. Pojawiły się prace m.in. ze Szczecina, Wałcza, Wałbrzycha i Śremu. Nie zabrakło prac z Mazowsza. Wpłynęły m.in. prace z Pułtuska, Serocka i Marek. Niestety zabrakło prac z Zegrza. Ani przedszkole ani szkoła podstawowa nie wykazały zainteresowania konkursem. Za to inny garnizon od wielu lat związany z łącznością wojskową stanął na wysokości zadania. Jest nim Śrem. W kategorii placówek edukacyjnych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie.

Obecnie w przeciągu 2 - 3 dni zostaną wysłane (drogą elektroniczną) do laureatów i ich opiekunów/rodziców informacje o wynikach konkursu z prośbą o decyzję w sprawie udziału w uroczystości wręczenia nagród. Nastąpi ona w dniu 2 grudnia podczas uroczystości obchodów Jubileuszu 10-lecia Oddziału. W przypadku niemożności przybycia dyplomy i nagrody zostaną dostarczone do laureatów po oficjalnych obchodach.

Informacje o zwycięzcach i prezentacja ich prac w formie elektronicznej zostaną upublicznione po oficjalnej uroczystości czyli po 2 grudnia. Na przełomie stycznia i lutego planowana jest też wystawa prac konkursowych w Klubie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.Design: Karol Grajczyk