:: Aktualności    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !


Po roku ponownie w PMTWiU


Po rocznej przerwie w sobotnie przedpołudnie 25 czerwca ponownie pojawiliśmy się w gościnnych murach Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach. W muzeum zgromadzony jest m.in. sprzęt jakim dysponowali polscy łącznościowcy po 1945 roku. Jest to największa stała wystawa sprzętu łączności w Polsce.

Tym razem grono uczestników wycieczki było zdecydowanie liczniejsze niż przed rokiem i bardziej "wielopokoleniowe". Tradycyjnie rozmowom o sprzęcie łączności nie było końca, wymiana poglądów i doświadczeń trwała bez końca. Natomiast młodsze pokolenie z niecierpliwością czekało kiedy dotrzemy do "czołgów". Wtedy to dla nich czas przestał się liczyć.

Podsumowując każdy znalazł coś dla siebie. Wszyscy wracali do Zegrza zadowoleni z przeświadczeniem, że trzeba tutaj jeszcze wrócić.

Dziękujemy dyrektorowi muzeum Mariuszowi Murawskiemu oraz opiekunowi działu łączności Zbyszkowi Chudzikowi za ciepłe (choć aura też nas ciepło przyjęła) przyjęcie i poświęcenie czasu naszej ekipie.
Design: Karol Grajczyk