:: Aktualności    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !


Wizyta w Łosicach


W dniu 3 czerwca prezes ppłk rez. Mieczysław Hucał przebywał w Łosicach gdzie spotkał się z Komendantem Harcerskiego Klubu Łączności Zawiązku Harcerstwa Polskiego druhem harcmistrzem Romanem Kasprowiczem. Druh Roman z harcerską łącznością związany jest od "zawsze".

W trakcie pobytu doszło też do spotkania ze Starostą Powiatu Łosickiego Panem Januszem Kobylińskim. W trakcie spotkania poruszono tematy nurtujące zarówno władze samorządowe jak i organizacje pozarządowe w tym trudnym okresie. Pomimo braku czasu na zwiedzanie można z całym przekonaniem stwierdzić, że Powiat Łosicki to bardzo atrakcyjne tereny, w tym pod względem krajobrazowym i turystycznym.

Wizyta przebiegała w tak sympatycznej atmosferze, że prezes z Łosic wrócił nie z pustymi rękami a z kompletem roboczym radiostacji R-123Z. A tak na poważnie to radiostacja będzie przeznaczona na uzupełnienie jednej z ekspozycji związanych z łącznością wojskową.
Design: Karol Grajczyk