:: Aktualności    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !


Po Dużym czas na Mały


W sobotni poranek 9 kwietnia liczne grono członków Związku oraz naszych sympatyków zawitało do Fortu Małego w Zegrzu. Wśród zwiedzających była duża grupa osób, które miesiąc wcześniej odwiedziły Fort Duży. Było to niejako domknięcie tematyki fortecznej Zegrza.

Korzystając z okazji, w części wstępnej prezes Zarządu Oddziału Zegrze ppłk rez. Mieczysław Hucał wręczył legitymację członkowską Koledze Arturowi "Nietoperzowi", który dołączył do Oddziału. Artur jest wielkim pasjonatem łączności wojskowej i głównym opiekunem "naszego" sprzętu w Polskim Muzeum Techniki Wojskowej w Forcie IX w Warszawie - oddziale Muzeum Wojska Polskiego. Po dzisiejszym dniu wszystko wskazuje na to, że stan osobowy Oddziału Zegrze wkrótce ulegnie dalszemu powiększeniu.

Po tym sympatycznym akcencie "pałeczkę" przejął nasz niezawodny Kolega ppłk rez. Mirosław Pakuła i rozpoczęło się właściwe zwiedzanie obiektu. Ze względu na ogromne zainteresowanie obiektem przez zwiedzających czas który przewidywaliśmy na wizytę w Forcie uległ niemal podwojeniu. Nie jest to zapewne nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.

Design: Karol Grajczyk