:: Aktualności    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !


Wojna na falach eteru


Dzięki uprzejmości naszej Koleżanki do "elektronicznej" biblioteczki Związku trafiła kolejna ciekawa pozycja. Koleżanka Małgorzata Kaczyńska z oddziału Zegrze jest autorką książki "Wojna na falach eteru - ze wspomnień Wacława Musiała - łącznościowca generała Maczka".

Książka w głównej mierze powstała na kanwie wspomnień głównego bohatera, ojca autorki Wacława Musiała. Ale po jej lekturze będziemy bogatsi o wiedzę związaną nie tylko z głównym bohaterem ale dowiemy się jak walczyli łącznościowcy, jakie były losy żołnierzy 1 Dywizji Pancernej dowodzonej przez gen. Stanisława Maczka.

Jednak historia ma swój początek we wrześniu 1939 roku.

Cieszymy się, że książkę możemy udostępnić czytelnikom teraz w tak istotnym momencie - dwa dni temu, 31 marca obchodzona była 130 rocznica urodzin gen. Stanisława Maczka.

Książka została umieszczona zarówno na stronie internetowej Związku www.szpzl.pl jak i Oddziału Zegrze www.szpzl-zegrze.waw.pl w działach poświęconych naszym publikacjom.


Design: Karol Grajczyk