:: Aktualności    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !Spotkanie z Szefem ZKiD - P6

W dniu 11 maja w Sztabie Generalnym WP odbyło się spotkanie Szefa Zarządu Kierowania i Dowodzenia - P6 Sztabu Generalnego WP płk. Piotra Chodowca z prezesem Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ppłk. rez. Mieczysławem Hucałem.

    

    

"JUBILEUSZOWY" KONKURS PLASTYCZNY

Oddział Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych z okazji 10. rocznicy powstania Oddziału Zegrze ŚZPŻŁ.

    

    

Dziękujemy za życzenia

Kończy się okres Świąt Wielkanocnych. W związku z tym w imieniu wszystkich członków Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności chcę serdecznie podziękować za przesłane życzenia.

    

    

Życzenia od Szefa P-6

Z największą przyjemnością przekazuję życzenia świąteczne przesłane przez Szefa Zarządu Kierowania i Dowodzenia P-6 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk. Piotra Chodowca dla wszystkich członków Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności i naszych sympatyków.

    

    

Katyń pamiętamy !

13 kwietnia w Serocku odbyły się uroczystości związane z 82. rocznicą Zbrodni Katyńskiej. Nasz oddział reprezentowali Koledzy: Mieczysław Hucał, Witold Korneszczuk i Mirosław Posłuszny. W trakcie uroczystości pod tablicą pamiątkową na serockim Ratuszu zostały złożone wiązanki kwiatów i zapłonęły znicze.

    

    

Po Dużym czas na Mały

W sobotni poranek 9 kwietnia liczne grono członków Związku oraz naszych sympatyków zawitało do Fortu Małego w Zegrzu. Wśród zwiedzających była duża grupa osób, które miesiąc wcześniej odwiedziły Fort Duży. Było to niejako domknięcie tematyki fortecznej Zegrza.

    

    

Wojna na falach eteru

Dzięki uprzejmości naszej Koleżanki do "elektronicznej" biblioteczki Związku trafiła kolejna ciekawa pozycja. Koleżanka Małgorzata Kaczyńska z oddziału Zegrze jest autorką książki "Wojna na falach eteru - ze wspomnień Wacława Musiała - łącznościowca generała Maczka".

    

    

Fort Duży odsłania swoje tajemnice

W sobotę 5 marca 2022 roku Oddział Zegrze Światowego Zawiązku Polskich Żołnierzy Łączności zorganizował kolejne zwiedzanie obiektów Fortu Dużego w Zegrzu. Zainteresowanie tym obiektem nie maleje a wręcz rośnie. Z tego względu postanowiliśmy zorganizować zwiedzanie w dwóch turach przez co liczba pasjonatów zegrzyńskich fortyfikacji, którzy mogli zaspokoić swoją ciekawość mogła ulec radykalnemu zwiększeniu.

    

    

Zaczęło się 80 lat temu

W ramach obchodów 80 rocznicy utworzenia 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka w dniu 25 lutego w Muzeum Wojska Polskiego odbyła się uroczystość przekazania ziem z pól bitewnych gdzie walczyła Dywizja. Pomysłodawczynią i główną realizatorką zamierzenia była nasza Koleżanka z oddziału Małgorzata Kaczyńska, córka żołnierza 1. batalionu łączności.

    

    

Sztandar dla RCI Bydgoszcz

Regionalne Centrum Informatyki Bydgoszcz rozpoczęło starania o pozyskanie sztandaru. Utworzony został Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru. W jego skład został zaproszony również prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ppłk rez. Mieczysław Hucał. Termin wręczenia fundowanego Sztandaru został zaplanowany na dzień 18 października br., tj. w dniu Święta Wojsk Łączności i Informatyki oraz Święta RCI Bydgoszcz.

    

    

Przegląd Łączności

Udało nam się pozyskać pierwszy numer Przeglądu Łączności wydawanego przez Związek Łącznościowców w Londynie. Związek Łącznościowców powstał w roku 1951 i był jednym z późniejszych stowarzyszeń założycieli Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

    

    

Pierwsza przysięga

W dniu 20 lutego 2022 roku w Klubie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyła się pierwsza w historii przysięga żołnierzy batalionu dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Sformowana niedawno jednostka podlega bezpośrednio dowódcy WOT.

    

    

Jubileuszowy 30. Finał WOŚP za nami

Po raz kolejny ze względu na pandemię swój udział ograniczyliśmy do aukcji internetowych. Tym razem wystawiliśmy ich aż 10. Największe kwoty osiągnęły aukcje z misiem i książką. Jednak ku naszemu zaskoczeniu tegorocznym przebojem nie był nasz oddziałowy miś a książka o sprzęcie łączności wojskowej na przestrzeni lat. Została ona zlicytowana za kwotę zdecydowanie większą niż miś. Była to najdroższa książka w naszej historii.

    

    

Nowe pozycje książkowe w naszej biblioteczce

Zgodnie z obietnicą powiększa się zbiór publikacji w naszej elektronicznej biblioteczce. Zapraszamy do zakładki "Nasze publikacje" celem zapoznania się z aktualnościami. Obecnie prezentujemy cztery nowe pozycje jakie pojawiły się w naszych zbiorach.

    

    

Dziękujemy za życzenia

Kończy się okres świąteczno-noworoczny 2021/2022. W związku z tym w imieniu wszystkich członków Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności chcę serdecznie podziękować za przesłane życzenia.

    

    
Design i administracja: Karol Grajczyk