:: Aktualności    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !


Komunikat nr 38


Właśnie ujrzał światło dzienne 38 numer Komunikatu ŚZPŻŁ.

Najważniejszym materiałem Komunikatu nr 38 jest oczywiście ten dotyczący X Walnego Zjazdu Delegatów naszego Związku, który odbył się w Zegrzu w dniach 24-25 września 2021 r. Przy okazji tego wydarzenia prezes Zarządu Głównego kol. Mieczysław Hucał przedstawił w artykule historię poprzednich zjazdów. Dział "Z działalności Związku" zawiera tradycyjnie informacje z oddziałów. Wśród nich znajduje się relacja z obchodów 25-lecia Oddziału Śrem.

Dział "Jednostki Wojsk Łączności" zawiera dwa ciekawe materiały: o historii garnizonu świeckiego i śremskich koszar. Znajdziecie tam też artykuły o dwóch jednostkach łączności.

W dziale "Wspomnienia łącznościowców" znajdują się bardzo ciekawe artykuły. Jako pierwszy umieściliśmy materiał o sierż. Janie Jaworskim, łącznościowcu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Wstrząsające są wspomnienia Sybiraka Henryka Boryny. Dwa pozostałe artykuły w dziale są także warte uwagi.

Przedostatni dział Komunikatu, poświęcony sprzętowi łączności i informatyki, jest jak zwykle zróżnicowany. Znajdziemy w nim materiały o łączności dawnej i współczesnej.

Od tego numeru Komunikatu wprowadziliśmy dział "Firmy telekomunikacyjne" w którym zamieszczamy informacje z zaprzyjaźnionych zakładów.

Wersja elektroniczna Komunikatu jest dostępna w zakładce "Publikacje" na stronie internetowej ŚZPŻŁ - www.szpzl.pl.

Zapraszamy do lektury.

Design: Karol Grajczyk