:: Aktualności    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !


Nowa pozycja wydawnicza

Na przełomie lipca i sierpnia ujrzała światło dzienne najnowsza pozycja wydawnicza Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Jest nim II wydanie książki ppłk. Mieczysława Hucała "Sprzęt łączności wojskowej na przestrzeni lat". Na 432 stronach opisano sprzęt jakim posługiwali i posługują się polscy łącznościowcy od początków polskiej państwowości aż do dnia dzisiejszego.

W stosunku do I wydania zawiera wiele nowych informacji, m.in. o francuskim sprzęcie łączności używanym w okresie międzywojennym i będącym na wyposażeniu Armii Polskiej tworzonej we Francji po klęsce wrześniowej. Znacznie rozbudowany został rozdział dotyczący Polskiego Podziemia. Również wiele nowych informacji jest na temat łączności po 1945 roku jak i współczesnej łączności cyfrowej. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera 688 ilustracji. Twarda oprawa podnosi atrakcyjność i trwałość publikacji.

Design: Karol Grajczyk