:: Aktualności    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !


Ponownie w Bielanach Wąsach

Po trzech latach ponownie zawitaliśmy do Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach. Znajduje się tutaj według naszej wiedzy największy w Polsce zbiór sprzętu łączności wojskowej zgromadzony na wystawie stałej a używany w Wojsku Polskim po 1945.

Tym razem wybraliśmy się w nieco zmienionym gronie niż ostatnio. Ci co zawitali tutaj pierwszy raz byli zaskoczeni liczbą zgromadzonych eksponatów i ich stanem utrzymania. Naszym przewodnikiem był Pan Zbigniew Chudzik opiekun wystawy a jednocześnie kolekcjoner i właściciel większości ze zdeponowanych w muzeum eksponatów. Dzięki uprzejmości Dyrektora Muzeum Pana Mariusza Murawskiego nie zakończyliśmy wizyty tylko na obejrzeniu wystawy łączności ale też zobaczyliśmy pozostałe eksponaty w tym pojazdy pancerne, które są oczkiem w głowie Dyrektora.

Na koniec Dyrektor pokazał nam szeroko rozumiany "plac ćwiczeń" znajdujący się w odległości kilkuset metrów od siedziby głównej składający się z "czołgowiska" gdzie można "przejechać" się m.in. czołgiem T-55, terenu do paintballu oraz strzelnicy do strzelań z amunicji "ostrej". Dodając do tego możliwość organizacji spływów kajakowych w bezpośredniej bliskości muzeum jednoznacznie nasuwa się myśl o możliwości organizacji "wielowątkowej" imprezy "wyjazdowej" członków Oddziału Zegrze.

Design: Karol Grajczyk