Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Komunikat nr 36

Ukazał się kolejny 36 numer Komunikatu ŚZPŻŁ.

Najnowszy numer otwiera artykuł prezesa Zarządu Głównego ŚZPŻŁ ppłk. Mieczysława Hucała podsumowujący mijający rok w działalności Zarządu Głównego. Tradycyjnie, w dalszej części Komunikatu prezesi przedstawiają działalność poszczególnych oddziałów za ostatni okres. Wielka szkoda, że nie wszyscy pokusili się o napisanie choć kilku zdań o swoich oddziałach.

W Komunikacie znajdziemy dwa artykuły poświęcone Jubileuszowi 100. lecia szkolenia kadr łączności w Zegrzu. Można będzie przeczytać jak wyglądała łączność podczas obrony wybrzeża w 1939 roku. Kilka artykułów zawiera wspomnienia łącznościowców z czasów ich służby, jeden sięga nawet do okresu międzywojennego. W tym numerze znajdziemy dość obszerny artykuł na temat rozwoju sprzętu radioliniowego. Ciekawy jest też artykuł na temat działu łączności w muzeum w Bielanach-Wąsach.

Wersja elektroniczna Komunikatu dostępna będzie w zakładce "Publikacje" na stronie internetowej ŚZPŻŁ - www.szpzl.pl.

Kolejny numer przewidziany jest do wydania w drugiej połowie przyszłego roku, ale już teraz zapraszamy do pisania artykułów, które zostaną w nim zamieszczone.

Zapraszamy do lektury.






Design i administracja: Karol Grajczyk