Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


10 lat łowickiego Stowarzyszenia Historycznego im. 10 pp

W dniu 3 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej Gali, która odbyła się z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, 100. rocznicy powstania 10 pułku piechoty oraz 10 rocznicy powstania Stowarzyszenia Historycznego im. 10 pułku piechoty. Gala odbyła się w Łowickim Ośrodku Kultury.

Stowarzyszenie kultywuje tradycje 10 pułku piechoty, który stacjonował w okresie II Rzeczypospolitej w Łowiczu. Jego członkowie w szczególności postawili sobie za cel odtworzenie plutonu łączności, wraz z jego wyposażeniem. Zajmują się głównie rekonstrukcją historyczną, biorą również udział w wystawach i różnego rodzaju świętach. Starają się przywrócić miastu wiele z tradycji jakie pułk wniósł w życie Łowicza w okresie II Rzeczypospolitej.

Oddział Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności współpracuje ze Stowarzyszeniem od 2014 roku. Jest to intensywna współpraca wielopłaszczyznowa. Mamy nadzieję, że w przyszłości owa współpraca będzie jeszcze bardziej wyrazista.

Podczas obchodów oddział Zegrze reprezentował prezes ppłk Mieczysław Hucał, który wręczył prezesowi Stowarzyszenia Piotrowi Marciniakowi okolicznościowe życzenia. Uroczystości uświetnił koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Design i administracja: Karol Grajczyk