Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Prezentacja dorobku wydawniczego Związku

2 listopada nastąpiła zmiana ekspozycji w "naszej" gablocie w bloku szkolnym CSŁiI w Zegrzu. Miejsce sprzętu łączności zajęły pozycje wydawnicze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Najciekawiej prezentują się nasze Komunikaty. W przeciągu 25 lat zostały wydane 34 numery, ze względu na możliwości ekspozycyjne jest ich tutaj tylko kilka. Na przykładzie umieszczonych w gablocie egzemplarzy można zaobserwować jak on ewoluował z biegiem czasu. Pierwszy numer to jedna strona formatu A4 a ostatni to już kilkaset stron.

Znalazły się tutaj również najnowsze pozycje wydawnicze czyli książka o sprzęcie łączności "Sprzęt łączności wojskowej na przestrzeni lat" i książka (2 części) o Nas czyli 'Stowarzyszeni w ŚZPŻŁ".

Nie zabrakło "Przeglądów Łączności i Informatyki" poświęconych historii wojskowej łączności. Umieszczone tutaj numery poświęcone są łączności w kampanii wrześniowej 1939 roku oraz wojskom łączności w Wojsku Polskim na Wschodzie.

Bardzo ciekawą pozycją jest opracowanie płk. Stanisława Markowskiego "Wykaz oficerów służby stałej Wojsk Łączności II Rzeczypospolitej".

Prezentację naszych wydawnictw "zamykają" końcowe opracowania z materiałami z Konferencji Łączności organizowanych w Sieradzu przez 15 Sieradzką Brygadę Wsparcia Dowodzenia i Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności.

Większość z tych publikacji można znaleźć na stronie internetowej Związku: www.szpzl.pl .

Design i administracja: Karol Grajczyk