Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Nie zapominamy ...

Jak co roku przełom października i listopada to tradycyjnie czas zadumy i refleksji oraz wspominania tych co odeszli na wieczną wartę. Również członkowie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności pamiętają o tych, którzy opuścili nasze szeregi na zawsze. Każdego roku meldują się na cmentarzach zapalając symboliczne znicze.

Każdy Oddział realizuje to zadanie na własnym terenie. My również udaliśmy się na cmentarze. W Serocku zapaliliśmy symboliczny znicz na grobach naszych Kolegów łącznościowców. Nie zapomnieliśmy również o pozostałych żołnierskich mogiłach oraz o grobowcu księcia majora Konstantego Radziwiłła.

W Woli Kiełpińskiej odwiedziliśmy mogiły sierżanta Kazimierza Kozłowskiego oraz żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.

W Legionowie odwiedziliśmy m.in. miejsce wiecznego spoczynku pierwszego Prezesa Honorowego Związku płk. Stanisława Markowskiego.

Spełniliśmy swój koleżeński obowiązek odwiedzając groby naszych Kolegów z oddziału, którzy odeszli na wieczną wartę. Znicz zapłonął w Wąsewie na grobie Leszka Sobotki i w Nieporęcie w miejscu wiecznego spoczynku Włodzimierza Bławdziewicza.

Design i administracja: Karol Grajczyk