Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


W cieniu Leoparda

Kolejny raz wzięliśmy udział w Nocy Muzeów organizowanej w Filii "Piaski" Muzeum Historycznego w Legionowie. Podobnie jak rok temu zorganizowaliśmy stanowisko strzeleckie, gdzie każdy mógł oddać kilka strzałów z pistoletu, bez obawy że komuś stanie się krzywda. Możliwe to było przy wykorzystaniu naszego laserowego symulatora strzelań.

Nasze stanowisko "strzeleckie" zlokalizowane było tuż przy wejściu głównym do budynku. Dzięki wykorzystaniu sztucznego oświetlenia mogliśmy działać przez cały okres trwania imprezy, zwłaszcza że było bardzo dużo amatorów "laserowego" strzelania. Do późnych godzin nocnych nie mogliśmy narzekać na brak zajęcia - nasze stanowisko było stale oblegane zarówno przez najmłodszych jak i tych "nieco" starszych. Celne strzały nagradzaliśmy "firmowymi" gadżetami. Szczególnie nam było miło gdy najmłodsi zwiedzający mówili, że wybrali się na tegoroczną Noc Muzeów z nadzieją, że ponownie będą mogli sobie "postrzelać".

W trakcie imprezy otwarta została wystawa czasowa "Kościuszkowcy 1943 - 1945. Drogi żołnierzy 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki ". Ekspozycja przypomina o trudnych drogach, ciężkich walkach i poświęceniu żołnierzy w 75. rocznice utworzenia 1. Dywizji Piechoty.

Niekwestionowaną atrakcją Nocy Muzeów był czołg Leopard 2A5 z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki z Wesołej.


Design i administracja: Karol Grajczyk