Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Pamiętamy ...

Przełom października i listopada to tradycyjnie czas zadumy i refleksji oraz wspominania tych co odeszli na wieczną wartę. Również członkowie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności pamiętają o tych, którzy opuścili nasze szeregi na zawsze. Każdy Oddział realizuje to zadanie na własnym terenie.

W tym roku wizyty rozpoczęliśmy od odwiedzin miejsca spoczynku naszego Kolegi Leszka Sobotki. Na cmentarzu w Wąsewie złożyliśmy okolicznościową wiązankę kwiatów z barwami łączności oraz zapaliliśmy symboliczny znicz.

Następnie udaliśmy się na cmentarze w Serocku i w Woli Kiełpińskiej. W Serocku w wigilię Święta Zmarłych zapaliliśmy symboliczne znicze na grobach naszych Kolegów łącznościowców. Nie zapomnieliśmy o zbiorowych mogiłach żołnierzy z roku 1920 oraz z okresu II wojny światowej.

W Woli Kiełpińskiej odwiedziliśmy mogiłę żołnierza wojny z bolszewikami w roku 1920 sierżanta Kazimierza Kozłowskiego. Złożyliśmy okolicznościową wiązankę i zapaliliśmy znicz. Znicz zapłonął też na zbiorowym grobowcu żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.


>


Design i administracja: Karol Grajczyk