Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Świat czterech łap

16 września po raz kolejny pojawiliśmy się na terenie Przedszkola Miejskiego im. Króla Maciusia w Legionowie. Tym razem na zaproszenie przyjaciół z Wolontariatu legionowo wzięliśmy udział w pikniku charytatywnym, którego głównym celem była zbiórka środków na rzecz bezdomnych zwierząt.

Ktoś mógłby zapytać co mamy wspólnego ze zwierzętami. Dużo. W okresie międzywojennym w wojskach łączności służyły m.in. psy meldunkowe i gołębie pocztowe. Obecnie również można spotkać psy w służbie, wystarczy spytać saperów. Celem pikniku był szczytny cel a nam to w zupełności wystarczy.

Tradycyjnie nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Można było "przymierzyć" hełmofon, poznać na sobie ciężar kamizelki kuloodpornej czy porozmawiać przez telefon polowy. Oprócz nas w pikniku wzięło udział wiele ciekawych i popularnych postaci. Można było wymienić poglądy z Marczakiem z "Ojca Mateusza" czyli Arturem Pontkiem, czy porozmawiać o samochodach (i nie tylko) z królową polskiego driftu Karoliną Pilarczyk. Zainteresowani adopcją psów mogli odwiedzić stoisko Fundacji "Pies na zakręcie". To tylko niektóre z wielu atrakcji pikniku. Niespodziewanie dla nas na zakończenie imprezy zorganizowano "start" gołębi pocztowych. Piękny akcent "łącznościowy".

Design i administracja: Karol Grajczyk