Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Komunikat nr 34

Ukazał się najnowszy 34 numer Komunikatu Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Numer otwiera artykuł wiceprezesa Zarządu Głównego Kol. Mirosława Pakuły dotyczący prac Zarządu za okres II półrocza 2016 i niemal całego I półrocza 2017.

W dalszej części poszczególne oddziały złożyły sprawozdania ze swojej działalności. Tym razem niemal wszystkie nadesłały mniej lub bardziej szczegółowe informacje. W dodatkowym artykule Kolega Mieczysław Hucał podsumowuje pierwsze 5 lat działalności zegrzyńskiego oddziału, którego Jubileusz 5. lecia przypada w grudniu.

Artykułem otwierającym dział dotyczący jednostek wojskowych jest historia dwudziestolecia funkcjonowania Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, które w tym roku obchodzi ten piękny jubileusz. Kolega Jan Kowalski przedstawia historię 2 Brygady Łączności w Wałczu. Jednostki, która przez dziesięciolecia zapisywała piękną kartę w historii Wojsk Łączności.

Dział wspomnień łącznościowców otwierają wspomnienia Kolegi Ryszarda Wróbla.

Dział dotyczący sprzętu łączności i informatyki po raz kolejny został zdominowany przez kolegów z Oddziału Zegrze. W czterech artykułach znajdziemy ciekawe informacje dotyczące sprzętu łączności od okresu dwudziestolecia międzywojennego aż do czasów współczesnych.

Wersja elektroniczna Komunikatu będzie wkrótce dostępna w zakładce "Publikacje" na stronie internetowej ŚZPŻŁ - www.szpzl.pl

Już teraz zapraszamy do przygotowywania artykułów, które zostaną umieszczone w kolejnym, 35 już Komunikacie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.
Design i administracja: Karol Grajczyk