Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Węgrów cztery lata później ...

Sezon wakacyjno-urlopowy w pełni ale my po raz kolejny ruszyliśmy "w teren". Tym razem wzięliśmy udział w obchodach Dni Węgrowa powiązanych z 73 rocznicą wyzwolenia miasta przez Armie Krajową. Wyjazd był efektem zaproszenia nas przez Panią Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Jednak "sprężyną" inicjująca nasz pobyt w Węgrowie był Jacek Giers, który mieszka w Węgrowie i jest jednym z "zamiejscowych" członków Naszego Oddziału. Była to druga wizyta w tym mieście, pierwsza miała miejsce cztery lata temu.

Tematem przewodnim naszej wyprawy była wystawa sprzętu łączności wojskowej z lat 1918 - 1945. Zaprezentowaliśmy wiele ciekawych i rzadkich egzemplarzy środków łączności z tamtego okresu. Najbardziej zaskoczył nas fakt, że kilka osób przyznało się nam w rozmowach, że inspiracją przyjazdu do Węgrowa był właśnie pokaz historycznego sprzętu łączności. Dopełnieniem naszego pobytu w Węgrowie była prelekcja naszego Kolegi dr. Mirosława Pakuły na temat "Kryzysu przysięgowego w Legionach Polskich w Lipcu 1917 roku", która miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Aby nie było zbyt "poważnie" zabraliśmy ze sobą nasz trenażer strzelecki i dużą ilość naszych gadżetów. Trenażer tradycyjnie cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, a gadżety znikały w ekspresowym tempie.
Design i administracja: Karol Grajczyk