Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Noc Muzeów na Piaskach

Kolejny raz wzięliśmy udział w Nocy Muzeów organizowanej w Filii "Piaski" Muzeum Historycznego w Legionowie. Podobnie jak rok temu zorganizowaliśmy stanowisko strzeleckie, gdzie każdy mógł oddać kilka strzałów z pistoletu, bez obawy że komuś stanie się krzywda. Możliwe to było przy wykorzystaniu naszego laserowego symulatora strzelań.

Nasze stanowisko "strzeleckie" zlokalizowane było tuż przy budynku siedziby filii czyli przy odbudowanym kasynie wojskowym. Dzięki wykorzystaniu sztucznego oświetlenia mogliśmy działać przez cały okres trwania imprezy, zwłaszcza że było bardzo dużo amatorów "laserowego" strzelania. Celne strzały nagradzaliśmy "firmowymi" gadżetami. Szczególnie nam było miło gdy najmłodsi zwiedzający mówili, że wybrali się na tegoroczną Noc Muzeów z nadzieją, że ponownie będą mogli sobie "postrzelać". Dodatkowo można było "przymierzyć" wojskową kamizelkę kuloodporną i hełm oraz przekonać jak celnie się strzela w takim ekwipunku.

Wieczorem otwarta została wystawa czasowa "Nie tylko bale i brydż... Garnizonowe kasyna oficerskie, ich funkcja i przeznaczenie ". Wystawa jest poświęcona funkcjom i znaczeniu garnizonowych kasyn oficerskich na przykładzie budynków w Legionowie, Modlinie i Zegrzu. Jednym z ciekawszych eksponatów była cukiernica z kasyna oficerskiego Centrum Wyszkolenia łączności w Zegrzu.

Czekamy już na kolejną edycję Nocy Muzeów, podczas której może więcej będzie o wojskowej łączności. Jesteśmy gotowi na to "wyzwanie".
Design i administracja: Karol Grajczyk