Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Literatura dla łącznościowców "wczoraj i dziś"

Chcemy zaprezentować przykłady literatury "fachowej" dla łącznościowców, która jest publikowana obecnie i przed laty.

Dotarły do nas materiały w wersji "papierowej" z ubiegłorocznej VII Konferencji Łączności w Sieradzu, której współorganizatorem był Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności. Na zamieszczonym spisie treści można zapoznać się z zakresem tematyki poruszanej podczas kolejnych wystąpień. Ze względu na ochronę praw autorskich prezentujemy tylko spis treści. Z całością materiału można zapoznać się korzystając z uprzejmości autorów lub korzystając z wydania "papierowego".

Tegoroczna VIII już edycja Konferencji będzie trwała trzy dni. Pierwszy dzień to "wojskowa" sesja zamknięta na terenie 15 SBWD, następne dwa dni - jak co roku w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Tradycyjnie jej współorganizatorem będzie Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności. Termin konferencji: 26 - 28 kwietnia.

Przykładem literatury fachowej dla łącznościowców z okresu międzywojennego jest podręcznik łączności dla oficerów z 1929 roku. Proszę przejrzeć spis treści - jaka rozpiętość tematyczna. Wszystko zwięźle, krótko i na temat. Na ok. 300 stronach wyłożono co ówczesny oficer powinien wiedzieć na temat łączności wojskowej.


Design i administracja: Karol Grajczyk