Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Odeszli na wieczną wartę

Początek listopada to tradycyjnie czas zadumy i refleksji oraz wspominania tych co odeszli na wieczną wartę. Również członkowie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności pamiętają o tych, którzy opuścili nasze szeregi na zawsze. Każdego roku meldują się na cmentarzach składając "Karty Pamięci" oraz zapalając symboliczne znicze. Każdy Oddział realizuje to zadanie na własnym terenie.

My udaliśmy się na cmentarze w Serocku i w Woli Kiełpińskiej. W Serocku w wigilię Święta Zmarłych złożyliśmy "Kartę Pamięci" i zapaliliśmy symboliczny znicz na grobach naszych Kolegów łącznościowców. Nie zapomnieliśmy o zbiorowych mogiłach żołnierzy z roku 1920 oraz z okresu II wojny światowej. Znicz zapłonął również na grobowcu księcia majora Konstantego Radziwiłła ostatniego właściciela dóbr zegrzyńskich, który brał aktywny udział w kampanii wrześniowej a później walczył w szeregach ZWZ.

W Woli Kiełpińskiej odwiedziliśmy mogiłę żołnierza wojny z bolszewikami w roku 1920 sierżanta Kazimierza Kozłowskiego oraz zbiorowy grobowiec żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.

Naszym obowiązkiem było odwiedzenie miejsca spoczynku zmarłego kilka miesięcy temu naszego Kolegi Leszka Sobotki. Na cmentarzu w Wąsewie złożyliśmy okolicznościową wiązankę kwiatów z barwami łączności oraz zapaliliśmy symboliczny znicz.

Znicz zapłonął również w Legionowie, na mogile Honorowego Prezesa ŚZPŻŁ płk. Stanisława Markowskiego.

Design i administracja: Karol Grajczyk