Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Komunikat nr 33

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Komunikatu Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Numer otwiera artykuł Prezesa Zarządu Głównego gen. bryg. Edmunda Smakulskiego prezentujący działania nowego Zarządu, wybranego na VIII Walnym Zjeździe Delegatów. Ponadto Prezes omówił inne przedsięwzięcia realizowane przez Zarząd Główny. Były to m.in. Konferencja Łączności w Sieradzu oraz obchody 5. lecia działalności oddziału Bydgoszcz.

W dalszej części poszczególne oddziały złożyły sprawozdania ze swojej działalności. Niestety zabrakło relacji z oddziałów Białystok i Wrocław. Mamy nadzieję, że w kolejnym Komunikacie ich nie zabraknie.

W dziale dotyczącym jednostek wojskowych Kolega Mieczysław Hucał przedstawił historię 11 batalionu łączności 2 Korpusu Polskiego.

Dział wspomnień łącznościowców otwierają wspomnienia Kolegi Mirosława Pakuły. Znajdziemy tu również wspomnienia pisane wierszem oraz wspomnienia o mjr. Konstantym Radziwille przygotowane przez Koleżankę Justynę Sadurek.

Dział dotyczący sprzętu łączności i informatyki został tym razem zdominowany przez koleżanki i kolegów z Oddziału Zegrze. W sześciu artykułach znajdziemy ciekawe informacje dotyczące sprzętu łączności od okresu dwudziestolecia międzywojennego aż do czasów współczesnych. Tematykę tą uzupełnia artykuł ppor. Aleksandry Miler-Zawodniak - oficera logistyki bzab CSŁiI, który przypomina wszystkim podstawowe wiadomości na temat propagacji fal radiowych.

Wersja elektroniczna Komunikatu dostępna będzie w zakładce "Publikacje" na stronie internetowej ŚZPŻŁ - www.szpzl.pl . Natomiast wybrane artykuły autorów z Oddziału Zegrze można będzie przeczytać w zakładce "Nasze publikacje" na stronie internetowej Oddziału Zegrze - www.szpzl-zegrze.waw.pl

Już teraz zapraszamy do przygotowywania artykułów, które zostaną umieszczone w kolejnym, 34 już Komunikacie Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.


Design i administracja: Karol Grajczyk