Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Ostatnia droga Leszka ...

W obecności rodziny, licznego grona kolegów i przyjaciół 27 czerwca 2016 roku, na cmentarzu parafialnym w Wąsewie został pochowany sierż. Leszek Sobotka. Pożegnaliśmy podoficera Wojska Polskiego, który całe swoje dorosłe życie poświęcił służbie w wojskach łączności dla Ojczyzny.

Urodzony w roku 1983 Leszek Sobotka po ukończeniu szkoły średniej trafił do szkoły podoficerskiej w Zegrzu w roku 2005. Po jej ukończeniu w roku 2006 objął swoje pierwsze stanowisko służbowe dowódcy radiostacji w 13 Elbląskim pułku przeciwlotniczym. Od roku 2009 sierż. Sobotka był żołnierzem batalionu zabezpieczenia CSŁiI w Zegrzu. Na ostatnim swoim stanowisku służbowym dowodził jedną z najnowocześniejszych aparatowni łączności w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej.

Pomimo obciążenia obowiązkami służbowymi od roku 2013 zaczął aktywnie pracować społecznie w Światowym Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Był jednym z najaktywniejszych członków Oddziału Zegrze. Zawsze był gotów do działania, nigdy nie usłyszeliśmy od niego "nie mogę, nie mam czasu", zawsze padało pytanie "gdzie i kiedy" i stwierdzenie "nie ma sprawy".

Pożegnaliśmy wspaniałego kolegę, skromnego i uczciwego człowieka. Ambitnego i obowiązkowego żołnierza, który chęć wykonania postawionych przed nim zadań służbowych cenił nad własny interes.

W ostatniej drodze towarzyszyła Leszkowi asysta honorowa wystawiona przez batalion zabezpieczenia CSŁiI. Przyjaciele i koledzy pożegnali sierż. Leszka Sobotkę salwą honorową. Trębacz odegrał "Śpij Kolego" ...
Design i administracja: Karol Grajczyk