Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Retro piłka nożna po raz drugi

W dniu 05.06.2016 roku na stadionie miejskim im 10 Pułku Piechoty w Łowiczu wzięliśmy udział w II edycji rozgrywek piłkarskich w klimatach retro o puchar Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty.

Tegoroczna formuła nieco różniła sie od poprzedniej. W turnieju retro zagrały wyłącznie stowarzyszenia i grupy rekonstrukcji historycznej. Zwycięzcy ubiegłorocznego turnieju, czyli nasza reprezentacja zagrała w meczu głównym.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00. Wzięły w nim udział 6 osobowe drużyny reprezentujące stowarzyszenia i grupy rekonstrukcji historycznej z całej Polski. Zawodnicy wybiegli w odtworzonych strojach piłkarskich krojem i kolorystyką rodem z lat 30. Do gry użyto piłek uszytych według warunków technicznych z tamtego okresu. Tym razem najlepszą drużyną okazała się reprezentacja z Kozienic.

O godzinie 15:00 na murawę wybiegli zawodowi żołnierze Wojska Polskiego. W meczu głównym wystąpili przeciwko sobie przedstawiciele 10 Opolskiej Brygady Logistycznej z Opola oraz oddziału Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności - zwycięzcy I edycji turnieju z roku ubiegłego. Pogoda ponownie dopisała choć temperatura powietrza, która rok temu tak dała się we znaki była zdecydowanie niższa. Po zaciętym meczu tym razem lepsi okazali się logistycy z Opola.

Tradycyjnie na stadionie panowała wspaniała atmosfera, wszyscy zawodnicy otrzymali piękne spersonalizowane znaki tożsamości, wzorowane na tych z okresu międzywojennego.
Design i administracja: Karol Grajczyk