Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Wizyta w Łowiczu

W dniu 10 stycznia na zaproszenie prezesa Stowarzyszenia Historycznego im. 10 pułku piechoty uczestniczyliśmy w doniosłej uroczystości, która odbyła się w sali barokowej Muzeum w Łowiczu.

Celem uroczystej Gali było wręczenie tytułu "Łowiczanina roku 2015" prezesowi Stowarzyszenia Historycznego im. 10 pułku piechoty Piotrowi Marciniakowi. Tym samym doceniona została praca nie tylko samego prezesa ale również wszystkich członków tego stowarzyszenia.

Stowarzyszenie, które powstało w 2007 roku, kultywuje tradycje 10 pułku piechoty, który stacjonował w okresie II Rzeczypospolitej w Łowiczu. Jego członkowie w szczególności postawili sobie za cel odtworzenie plutonu łączności, wraz z jego wyposażeniem. Zajmują się głównie rekonstrukcją historyczną, biorą również udział w wystawach i różnego rodzaju świętach. Chcą przywrócić miastu wiele z tradycji jakie pułk wniósł w życie Łowicza w okresie II Rzeczypospolitej.

Oddział Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności współpracuje ze Stowarzyszeniem od 2014 roku. Jest to intensywna współpraca wielopłaszczyznowa. Mamy nadzieję, że w przyszłości owa współpraca będzie jeszcze bardziej wyrazista.

W trakcie naszego pobytu w Łowiczu kol. Piotr Marciniak z okazji tak zaszczytnego wyróżnienia otrzymał z rąk prezesa O/Zegrze okolicznościową "laurkę" oraz wiązankę kwiatów z gratulacjami od łącznościowców z Zegrza.


Design i administracja: Karol Grajczyk