Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Zlot dla Życia na "Narodowym"

Dzisiaj po raz pierwszy pojawiliśmy się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w I Ogólnopolskim Zlocie Krwiodawców "Zlot dla Życia". Wbrew pozorom mamy dużo wspólnego z krwiodawstwem ponieważ współpracujemy z dwoma Klubami Honorowych Dawców Krwi, a wśród nas jest 21 aktywnych dawców krwi, którzy dotychczas oddali łącznie ponad 270 litrów.

Impreza została zorganizowana dla wszystkich osób, które postanowiły oddać krew, zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku, czy podpisać oświadczenie woli, aby ratować życie ludzkie.

Nasze stoisko rozwinęliśmy na Promenadzie Stadionu Narodowego. Wyposażenie było tradycyjne jak na wszystkich naszych imprezach, jednak tym razem wzbogaciliśmy je o planszę z informacją o ilości oddanej przez nas krwi oraz roll-up prezentujący naszych partnerów w działalności społecznej.

Po raz pierwszy również zaprezentowany został jeden z naszych najnowszych nabytków czyli radiostacja T-2 "Tuberoza".

W trakcie imprezy podjęto próbę pobicia rekordu Polski w ilości oddanej honorowo krwi. Próbę wspomogły dwie nasze koleżanki Justyna i Agata, które oddały po 450 ml. tego cennego płynu. Podczas Zlotu odbyła się również pierwsza w Europie zbiórka krwi od zwierząt. Zbiórkę krwi wśród zwierząt poprowadził Weterynaryjny Bank Krwi, który jest pierwszą instytucją tego typu w Polsce. Działo się wiele, a na zakończenie głównej części imprezy wykonano grupowe zdjęcie jej uczestników na płycie stadionu. Wszyscy ustawili się w kształt kropli krwi.

Po raz kolejny z dumą możemy powiedzieć "Byliśmy tam i MY".


Design i administracja: Karol Grajczyk