Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Piknik Żołnierski w Legionowie

Kontynuujemy nasz udział w cyklu imprez plenerowych. Tym razem zaproszeni zostaliśmy przez Zarząd Koła nr 68 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego na uroczystość związaną z obchodami Święta ZŻWP. Główne obchody odbyły się w Parku Kościuszkowców na Piaskach.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Garnizonowym w Legionowie. Następnie obchody przeniosły się do Parku Kościuszkowców na Piaskach. Tutaj o godz. 15.00 nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej 1 Legionowskiemu Batalionowi Zaopatrzenia. W dalszej części obchodów nastąpiło podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy kołem nr 68 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Legionowie, a Oddziałem Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Porozumienie podpisali prezes Koła nr 68 ZŻWP płk Kazimierz Stefaniak oraz prezes Oddziału Zegrze ŚZPŻŁ ppłk Mieczysław Hucał.

Nadszedł moment na rozpoczęcie części najatrakcyjniejszej dla licznie przybyłych gości, czyli Piknik Żołnierski. Wśród licznych stoisk z atrakcjami stanął nasz "firmowy" namiot oddziałowy. Na stołach znalazło się miejsce dla sprzętu łączności przewodowej i radiowej oraz indywidualnego wyposażenia żołnierza. Jednak tradycyjnie największy popyt był na nasze gadżety. Smycze, długopisy i breloki znikały w mgnieniu oka. Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyły się "oddziałowe" balony i "krówki". Przymierzanie "wojskowego ekwipunku" nie miało końca, dziesiątki osób uwieczniło ten fakt na zdjęciach by później wspominać, że chociaż przez chwilę czuli się jak żołnierze - łącznościowcy. Nie zabrakło chętnych do zmiany swojego wizerunku, czyli malowania twarzy w barwy ochronne. Koncerty zespołów reprezentujących różne nurty muzyczne przeplatały się z licytacjami. Podczas pikniku prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie Michała z zespołem Aspergera. My przeznaczyliśmy do zlicytowania hełmofon czołgisty. W trakcie imprezy prezes O/Zegrze wręczył legitymację członkowską "najmłodszemu" naszemu koledze Jakubowi Skarbkowi, który ostatnio dołączył do naszego grona.

Pogoda dopisała, ludzi "przewinęło" się mnóstwo, wśród uczestników pikniku znaleźli się też m.in. tak znamienici goście jak poseł Artur Dębski, prezydent Legionowa Roman Smogorzewski oraz wiceprezydent Legionowa Piotr Zadrożny. Kolejna udana impreza, czego chcieć więcej ...

Po raz kolejny grono naszych koleżanek i kolegów poświęciło swój własny, prywatny czas na promocję tradycji wojskowych łącznościowców wśród mieszkańców Legionowa.

Design i administracja: Karol Grajczyk