Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Komunikat nr 31

Dziś ukazał się najnowszy numer Komunikatu ŚZPŻŁ, a jest to już 31. w historii wydawnictwa. Kolejny numer, który cieszy swoją objętością i zawartością. Coraz więcej ciekawych artykułów i coraz więcej ich autorów.

Najnowszy numer tradycyjnie otwiera artykuł prezesa Zarządu Głównego ŚZPŻŁ gen. bryg. Edmunda Smakulskiego podsumowujący okres działalności Związku od momentu wydania poprzedniego numeru Komunikatu. Następnie prezesi przedstawiają działalność poszczególnych oddziałów za ostatni okres. Po raz pierwszy pojawia sie artykuł prezesa Oddziału Białystok, najmłodszego w naszym Związku.

W Komunikacie znajdziemy jak zwykle wiele ciekawych artykułów. Między innymi artykuł Emila Suski o ostatnim (?) łącznościowcu września '39, czy artykuł Iwony Banaszek o maszynach szyfrujących II wojny światowej. Swoją genezę powstania prezentuje Stowarzyszenie Historyczne im. 10PP z Łowicza, które od ubiegłego roku współpracuje z O/Zegrze. Jest jeszcze wiele innych ciekawych artykułów, wśród których każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Wersja elektroniczna Komunikatu dostępna będzie w zakładce "Publikacje" na stronie internetowej ŚZPŻŁ www.szpzl.pl , natomiast wybrane artykuły autorów wywodzących się z Oddziału Zegrze na stronie oddziału www.szpzl-zegrze.waw.pl w zakładce "Nasze publikacje" .

Kolejny przewidziany jest do wydania po VIII Walnym Zjeździe Delegatów Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności na jesieni br.

Zapraszamy do lektury.

Design i administracja: Karol Grajczyk