Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Związku

W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne w 2015 roku posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Tym razem miejscem posiedzenia była siedziba Filii Muzeum Historycznego w Legionowie znajdująca się na osiedlu Piaski. Gospodarzem spotkania był Kierownik Filii, wiceprezes Zarządu Głównego Związku ppłk Mirosław Pakuła. Na zaproszenie Prezesa Zarządu Głównego gen. Bryg. Edmunda Smakulskiego w posiedzeniu uczestniczył prezes Zarządu Oddziału Zegrze ppłk Mieczysław Hucał .

Posiedzenie rozpoczął Prezes ZG ŚZPŻŁ gen. bryg. Edmund Smakulski podsumowując najważniejsze wydarzenia ostatniego okresu. Następnie omówione zostały sprawy związane z organizacją najbliższego posiedzenia Zarządu Głównego Związku w Sieradzu podczas odbywającej się w dniach 22/23 kwietnia Konferencji Łączności, której współorganizatorem jest Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności.

Omówione zostały również przygotowania do obchodów 20-lecia działalności Oddziału Śrem.

Głównym tematem spotkania były przygotowania do VIII Walnego Zjazdu Delegatów ŚZPZŁ, który planowany jest w dniach 25/26 września w Zegrzu. Dyskutowano nad planem zjazdu, zadaniami dla organizatorów, w tym dla naszego Oddziału. Ppłk Hucał poinformował o zakończeniu prac nad projektami gadżetów związanych ze zjazdem.

Następnie omówiono sprawy bieżące, w tym stan przygotowań do wydania 31 numeru Komunikatu Związku.

Na zakończenie spotkania gospodarz ppłk Mirosław Pakuła oprowadził członków Prezydium Związku po obiekcie i zaprosił na otwarcie przebudowywanej właśnie wystawy, które nastąpi w "Noc Muzeów" w dniu 16 maja.


Design i administracja: Karol Grajczyk