Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


I po wystawie ...

Kiedyś musiał nadejść ten dzień. Po ponad trzech miesiącach trwania, po odwiedzeniu jej przez ponad 2 tysiące zwiedzających w dniu dzisiejszym wystawa " Druciki, pająki, radziki ... 95 lat tradycji szkolenia żołnierzy wojsk łączności w Zegrzu" przeszła do historii. Była to jak dotychczas największa znana nam wystawa poświęcona historii łącznościowców w mundurach.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpiło 7 września w Muzeum Historycznym w Legionowie. Na wystawie znalazło się ponad 100 eksponatów ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu oraz prywatnych zbiorów Prezesa Oddziału Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności ppłk. Mieczysława Hucała.

W dniu dzisiejszym ostatnie eksponaty wróciły do swoich właścicieli. Kilka dni wcześniej zwrócony został sztandar Oficerskiej Szkoły łączności do MWP oraz telegraf JUZ i odbiornik radiostacji N-2 do muzeum we Wrocławiu. Wystawę będzie można zwiedzać nadal ale tylko wirtualnie na stronie internetowej Oddziału Zegrze ŚZPZŁ

Większość eksponatów z wystawy, a pochodzących ze zbiorów Prezesa O/Zegrze ŚZPZŁ będzie można jeszcze raz zobaczyć "na żywo" na naszych mini wystawach podczas XXIII finału WOŚP w Serocku i Legionowie. Prezentacja telefonów zostanie poszerzona o sprzęt pochodzący z innych armii świata.

W tym dniu jeszcze raz chcemy podziękować Dyrektorowi Muzeum Historycznego w Legionowie Panu dr. hab. Jackowi Szczepańskiemu i jego pracownikom za podjęcie się realizacji organizacji tak nietypowej wystawy.



















Design i administracja: Karol Grajczyk