Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Komunikat nr 30

Właśnie światło dzienne ujrzał najnowszy Komunikat Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Komunikaty są wydawane od początku istnienia Związku raz lub dwa razy w roku. W ostatnich latach regularnie ukazują się dwa numery. Jest to między innymi zasługą autorów, którzy regularnie nadsyłają swoje artykuły. Obecny jest już Komunikatem nr 30 i jest jednym z największych pod względem objętości.

Znajdziemy w nim wiele ciekawych artykułów. Tradycyjnie są relacje z działalności bieżącej poszczególnych Oddziałów Związku. Są też pierwsze artykuły pochodzące z najmłodszego oddziału jakim jest Oddział Białobrzegi. Jest kilka artykułów powstałych z okazji 95. lecia szkolenia kadr łączności w Zegrzu, w tym artykuł o wystawie w Muzeum Historycznym w Legionowie, która kończy się za trzy tygodnie. Możemy zapoznać się z rozwojem wozów dowodzenia na przestrzeni dziesięcioleci. Bardzo ciekawy jest artykuł na temat łączności specjalnej, o której w Komunikatach napisano bodajże po raz pierwszy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Najnowszy Komunikat jest też specjalnym dla nas - po raz pierwszy autorami aż 16 artykułów są członkowie Oddziału Zegrze. Wybrane nasze artykuły można znaleźć na stronie internetowej Oddziału www.szpzl-zegrze.waw.pl w zakładce "Nasze publikacje". Cały Komunikat nr 30 w wersji elektronicznej znajdziemy na stronie internetowej Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności www.szpzl.pl w zakładce "Publikacje". Znajdziemy tam również wcześniejsze wydania Komunikatów oraz innych publikacji Związku.

Zapraszamy do lektury

Design i administracja: Karol Grajczyk