Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Prezes ZG ŚZPŻŁ gościem na naszej wystawie

W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności gen.bryg. Edmund Smakulski zwiedził naszą wystawę w Muzeum Historycznym w Legionowie. Prezesowi towarzyszyli członkowie Prezydium Zarządu Głównego Związku oraz prezes Oddziału Zegrze ppłk Mieczysław Hucał.

Generał Smakulski od samego początku wspierał pomysł zorganizowania wystawy, miał uczestniczyć w ceremonii otwarcia, lecz kłopoty zdrowotne pokrzyżowały te plany. W trakcie zwiedzania Prezes z wielkim zainteresowaniem obejrzał zgromadzone eksponaty, często odnosząc się do czasów swojej służby w Wojskach Łączności. Jest to pierwsza tak duża wystawa poświęcona łącznościowcom. Dotychczas żadne muzeum nie pokusiło się o zorganizowanie wystawy z takim rozmachem gromadząc tak wiele różnorodnych eksponatów w jednym miejscu. Podczas spotkania generał Edmund Smakulski podziękował pracownikom Muzeum Historycznego w Legionowie za przyjęcie wyzwania zorganizowania tak odmiennej tematycznie wystawy, za pomoc i profesjonalizm podczas przygotowań i cierpliwość w stosunku do nas pasjonatów ale zarazem laików w dziedzinie muzealnictwa, którzy staraliśmy się być pomocni w organizacji ekspozycji. Jak poinformował nas Zastępca Dyrektora Pan Wawrzyniec Orliński według wstępnych szacunków dotychczas wystawę obejrzało ponad dwa tysiące osób co jest ewenementem przy wystawach czasowych. Cieszy nas to bardzo, że wystawa wzbudziła tak duże zainteresowanie.

Niestety czas szybko płynie i wystawę " Druciki, pająki, radziki ... 95 lat tradycji szkolenia żołnierzy wojsk łączności w Zegrzu" można będzie oglądać tylko przez trzy tygodnie. W okresie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a nowym Rokiem rozpocznie się jej demontaż.

Po zakończeniu wizyty w Muzeum wszyscy udali się do Zegrza gdzie odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Do głównych tematów spotkania należały m.in. podsumowanie realizacji zadań w roku 2014, końcowe ustalenia dotyczące Planu Pracy Związku na rok 2015 oraz wstępne ustalenia dotyczące VIII Walnego Zjazdu Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności.

Design i administracja: Karol Grajczyk