Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


"Agnieszki dla Agnieszki"

31 sierpnia po raz kolejny pojawiliśmy się w Legionowie. Na zaproszenie grupy społeczników z Legionowa wzięliśmy udział w imprezie charytatywnej "Agnieszki dla Agnieszki", która odbyła się w okolicach miejskiego Ratusza. Impreza miała na celu zbiórkę pieniędzy niezbędnych do ratowania wzroku mieszkanki Chotomowa Agnieszki.

Agnieszka zakwalifikowała się do leczenia komórkami macierzystymi, ale pojawił się prozaiczny problem - pieniądze. Niestety nasza służba zdrowia jak to często bywa nie stanęła na wysokości zadania. Cieszymy się, że w jakimś stopniu mogliśmy pomóc w tak wspaniałej inicjatywie.

"Rozłożyliśmy się" na tyłach budynku Urzędu Miasta. Jak należało się spodziewać nasz namiot tradycyjnie przykuwał wzrok. Znalazło się w nim miejsce na wiele atrakcji. Można było przymierzyć indywidualne wyposażenie żołnierza w postaci kamizelek kuloodpornych, hełmów, hełmofonów czy broni treningowej do walki wręcz. Do przymiarki przygotowana była kolekcja hełmofonów wojskowych z różnych armii świata, jak zwykle największym zainteresowaniem cieszył się hełmofon z noktowizorem. Jak na łącznościowców przystało nie zabrakło środków łączności, zarówno przewodowej jak i radiowej. Do dyspozycji były telefony polowe ( z różnych okresów) sprzęgnięte w mini sieć łączności polowej przy wykorzystaniu polowej łącznicy telefonicznej. "Przedstawicielem" łączności radiowej były francuskie radiostacje TRC 766. Oczywiście na naszych stołach nie zabrakło gadżetów. Nasze smycze, długopisy i breloki znikały w mgnieniu oka. Wśród najmłodszych największym wzięciem cieszyły się balony i nasze oddziałowe "krówki". Równie dużym zainteresowaniem cieszył się punkt malowania twarzy farbami maskującymi i co ciekawe nie tylko wśród najmłodszych. Nasz jedyny umundurowany "milczący przedstawiciel" cierpliwie pozował do zdjęć.

Kilka gadżetów przeznaczyliśmy na licytacje. Można było stać się właścicielem telefonu polowego, hełmofonu, dobowej wojskowej racji żywnościowej czy zestawu "sympatyka O/Zegrze ŚZPŻŁ". Podczas loterii do wygrania było kilkadziesiąt drobnych przedmiotów związanych z naszym Oddziałem. Kilka drobiazgów z przeznaczeniem na loterie dołożył również prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności gen. bryg. Edmund Smakulski.

Była to już nasza druga akcja charytatywna w Legionowie i mamy cichą nadzieję, że nasz udział i zaangażowanie przyczyniło się do zebrania wystarczającej kwoty pieniędzy na leczenie Agnieszki.Design i administracja: Karol Grajczyk