Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Tym razem w Legionowie

Kontynuujemy udział w cyklu imprez plenerowych organizowanych w pobliskich miejscowościach. Tym razem zaproszeni przez naszych przyjaciół i sympatyków wzięliśmy udział w II Festynie Parafialnym zorganizowanym w Parafii Św. Jana Kantego w Legionowie.

Festyn został zorganizowany tuż obok kościoła. Już kilka dni wcześniej na terenie Legionowa i w mediach elektronicznych można było się o nim dowiedzieć z ogłoszeń i plakatów.

"Usadowiliśmy się" w pobliżu głównej sceny. Nasza polowa siedziba była z daleka rozpoznawalna ponieważ logo naszego Oddziału umieszczone na namiocie było bardzo widoczne i przyciągało wzrok. Więc brak mundurów nie przeszkadzał w prawidłowej identyfikacji naszego "pochodzenia", parafrazując znane powiedzenie - "nie szata czyni żołnierzem". Tradycyjnie głównym celem naszego udziału w imprezie było krzewienie tradycji "łącznościowych" jak i informowanie lokalnego społeczeństwa o nas samych. Działamy od niedawna i jeszcze duże grono nie wie o naszym istnieniu. Takie imprezy są doskonałą okazją do tego celu.

Na stołach znalazło się miejsce dla sprzętu łączności przewodowej i radiowej oraz indywidualnego wyposażenia żołnierza. Dużą popularnością cieszyły się informatory i plakaty na temat służby wojskowej, Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności i naszego Oddziału. Jednak tradycyjnie największy popyt był na nasze gadżety. Smycze, długopisy i breloki znikały w mgnieniu oka. Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyły się "oddziałowe" balony i "krówki". Przymierzanie "wojskowego ekwipunku" nie miało końca, dziesiątki osób uwieczniło ten fakt na zdjęciach by później wspominać, że chociaż przez chwilę czuli się jak żołnierze - łącznościowcy. Wielu osobom przy okazji robienia fotek towarzyszył nasz jedyny umundurowany "członek" Oddziału - przystojny ale bardzo milczący.

Pogoda dopisała, ludzi "przewinęło" się mnóstwo, czego chcieć więcej ...

Po raz kolejny grono naszych koleżanek i kolegów poświęciło swój własny, prywatny czas na promocję tradycji wojskowych łącznościowców wśród mieszkańców Legionowa.Design i administracja: Karol Grajczyk