Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


I Szkolny Piknik Rodzinny w Nasielsku

Powiat nowodworski to obszar na którym również zamierzaliśmy działać zakładając Oddział Zegrze. Dotychczas nie było okazji ani zaproszeń do uczestnictwa w imprezach na tym terenie, ale z dniem dzisiejszym sytuacja uległa zmianie. Zostaliśmy zaproszeni przez Dyrekcję Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nasielsku do współorganizacji "I Szkolnego Pikniku Rodzinnego".

Piknik otworzyła Pani Dyrektor Danuta Białorucka. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych na czele z Burmistrzem Nasielska Panem Bogdanem Ruszkowskim.

Tradycyjnie głównym elementem naszego stanowiska był nasz "reprezentacyjny namiot "oddziałowy", który jest jednocześnie naszą "polową" siedzibą a zarazem miejscem do eksponowania naszych "zbiorów". Jak zwykle "królował" sprzęt łączności przewodowej i radiowej, wyposażenie indywidualne żołnierza oraz hełmofony. Nie brakowało chętnych by zabawić się w telefonistę, spróbować obsłużyć łącznicę polową lub nawiązać łączność radiową za pomocą radiostacji doręcznych.

Obok namiotu zorganizowana została rzutnia granatem. Można było się przekonać, że nie tak łatwo jest trafić w cel mając na sobie kamizelkę kuloodporną i hełm na głowie a w ręku karabinek AK.


Design i administracja: Karol Grajczyk