Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


PIERWSZY RAZ Z KRWIODAWCAMI

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w imprezie organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Jest to efekt podpisanego ostatnio porozumienia o współpracy. Na zaproszenie Oddziału Rejonowego PCK i Klubu HDK "Legion" gościliśmy w Legionowie na pikniku zorganizowanym w ramach Tygodnia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Piknik miał na celu propagowanie idei krwiodawstwa i skierowany był do wszystkich pokoleń ale najwięcej atrakcji było przygotowanych dla najmłodszych. Wiadomo - czym skorupka za młodu ... Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tą cenną inicjatywę a przy okazji propagować idee łączności wojskowej.

Tradycyjnie na naszym stanowisku znalazło się miejsce dla sprzętu służącego do zapewnienia łączności telefonicznej w warunkach polowych. Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy mini kolekcję hełmofonów wojskowych, których zadaniem jest zapewnienie łączności a zarazem ochrona głowy przed udarami, zwłaszcza podczas przemieszczania się pojazdu. Znalazły się tutaj zarówno hełmofony używane w wojsku polskim /w różnych okresach, od lat 60-tych po dzień dzisiejszy/jak i w armiach zachodnich. Każdy mógł je przymierzyć i zrobić sobie "fotkę". W połączeniu z innym wyposażeniem indywidualnym żołnierza /kamizelki kuloodporne, hełmy, broń treningowa, środki łączności/, obecnym na naszym stanowisku każdy mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy żołnierz - łącznościowiec.

Tradycyjnie dużym powodzeniem cieszyły się nasze gadżety, w szczególności te "słodkie" czyli nasze oddziałowe "krówki". Z uwagi na duży udział w pikniku najmłodszego pokolenia po raz pierwszy na naszym stanowisku pojawiły się balony. Również po raz pierwszy pojawił się "nowy członek" Oddziału, w pełnym umundurowaniu, wyposażony w radiostację, maskę pgaz. i "broń" osobistą.

Cieszymy się, że wzięliśmy udział w przedsięwzięciu mającym tak szlachetny cel i z faktu że przy okazji mogliśmy "zaszczepić" idee łączności wojskowej w nowym środowisku. Liczymy na dalszą owocną współpracę.


Design i administracja: Karol Grajczyk