Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


MOTOSERCE po raz DRUGI

W dniu dzisiejszym po raz kolejny wzięliśmy udział w imprezie "MOTOCERCE - Motocykliści Dzieciom" organizowanej w Parku Bródnowskim w Warszawie. Jest to akcja organizowana w celu zbierania krwi z przeznaczeniem dla potrzebujących najmłodszych obywateli naszego kraju.

Po raz kolejny "zaszczepiliśmy" wiedzą o łącznościowcach szerokie grono warszawiaków. Mimo niesprzyjającej pogody, stoisko w naszym namiocie cieszyło się dużą popularnością. Nie było odtwarzania nudnych filmów a była prawdziwa realna łączność, oczywiście w miarę naszych możliwości. Tradycyjnie zaprezentowaliśmy mini system wojskowej, polowej łączności przewodowej, każdy mógł spróbować obsługi łącznicy polowej oraz nawiązać łączność poprzez radiostacje doręczne TRC 766. Zademonstrowaliśmy również elementy indywidualnego wyposażenia takie jak kamizelki kuloodporne, hełmy, hełmofony czy treningowe /do walki wręcz/ atrapy broni. Dużym "powodzeniem" cieszyły się nasze gadżety, w szczególności te które pojawiły się po raz pierwszy czyli nasze oddziałowe "krówki". Także nasza ekipa "wyjazdowa" po raz pierwszy w komplecie wystąpiła w nowych "firmowych" koszulkach.

Tym razem również nie skończyło się na samej promocji i rozdawaniu gadżetów. Ponieważ kilkudziesięciu członków Oddziału Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności jest równocześnie aktywnymi Honorowymi Dawcami Krwi postanowiliśmy również w ten sposób zasygnalizować nasz udział w tej szczytnej akcji. Kilkoro z nas, którym pozwalał stan zdrowia i przepisy o "częstotliwości" oddawania krwi oddało po 450ml tego cennego płynu.


Design i administracja: Karol Grajczyk