Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Minął rok ...

6 grudnia mija rok od chwili powstania Oddziału Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Zebranie założycielskie odbyło się czwartego grudnia ubiegłego roku ale formalną decyzję w postaci uchwały Oddziału Zegrze Zarząd Główny podjął dwa dni później, stąd za początek istnienia przyjęliśmy datę 6 grudnia 2012 roku. Jesteśmy szóstym oddziałem, najmłodszym ale nie tylko "stażem" ale i wiekiem.

Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności skupia w swoich szeregach byłych i obecnych łącznościowców oraz wszystkie te osoby, którym są bliskie tradycje wojskowej łączności. Naszym zadaniem jest konsolidacja tych środowisk oraz współpraca ze społecznością lokalną. Działamy głównie na terenie powiatu legionowskiego ale wypady na tereny ościenne nie są nam obce.

Pierwszy rok istnienia był bardzo aktywnym okresem w działalności. Poza wewnętrzną działalnością związkową od samego początku rozpoczęliśmy aktywną współpracę ze społecznością lokalną. Już w styczniu braliśmy udział w 21 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jadwisinie. Wtedy po raz wielu ludzi usłyszało o naszym Oddziale. W marcu wzięliśmy udział w III Wiosennych Spotkaniach z Wojskiem w Wyszkowie. Kwiecień zastał nas na imprezie "MOTOCERCE - Motocykliści Dzieciom" organizowanej w Parku Bródnowskim w Warszawie. W czerwcu byliśmy jednym z głównych współorganizatorów Dnia Dziecka w Jadwisinie. W sierpniu wyruszyliśmy daleko poza granice powiatu legionowskiego, uczestniczyliśmy w obchodach Dni Węgrowa. We wrześniu po raz pierwszy pojawiliśmy się w Legionowie. Na zaproszenie grupy rodziców dzieci ze szkoły podstawowej numer 3 w Legionowie wzięliśmy udział w imprezie charytatywnej "Społecznie dla Wiktorii", która odbyła się w Arenie Legionowo. Można Nas było także spotkać na uroczystościach patriotycznych i podczas akcji honorowego krwiodawstwa, gdyż duża część członków jest honorowymi dawcami krwi.

Mamy nadzieję ze kolejny rok działalności będzie nie mniej intensywny. Tradycyjnie rozpoczniemy od udziału w kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem chcemy rozpocząć rok z większym rozmachem, stąd planujemy nasz udział aż w czterech miejscach jednocześnie. Plany na kolejne miesiące przyszłego roku są równie ambitne.Design i administracja: Karol Grajczyk