Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Nasi krwiodawcy uhonorowani

W dniu dzisiejszym w Sali widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie odbyła się uroczystość z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa zorganizowana przez Rejonowy Oddział PCK. Była to też okazja do podziękowania krwiodawcom za ich bezinteresowną i na co dzień anonimową pomoc innym. Na uroczystość zostało zaproszonych kilkoro członków naszego Oddziału.

W Oddziale Zegrze działa aktywnie kilkunastu honorowych dawców krwi. Do ,najbardziej aktywnych należą m.in. Mirosław Posłuszny, który oddał już ponad 32 litry krwi, Mieczysław Hucał /ponad 18 litrów/, Tomasz Martyka /ponad 15 litrów/ i Leszek Lazarowski /ponad 10 litrów/.

W trakcie uroczystości Prezes Oddziału ppłk Mieczysław Hucał został wyróżniony złotą odznaką Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi za oddanie ponad 18 litrów tego cennego płynu. Ponadto dwóm osobom zostały wręczone pamiątkowe medale 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Zaszczytu dostąpili Prezes Oddziału oraz kolega Mirosław Posłuszny, który jest już posiadaczem najwyższego odznaczenia Polskiego Czerwonego Krzyża " Kryształowego Serca". Dużo szczęścia miała nasza koleżanka Wiola Pietrzak, która w losowaniu nagród dla najaktywniejszych krwiodawców w roku 2013 wygrała jedną z dziesięciu nagród rzeczowych.Design i administracja: Karol Grajczyk