Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


"Czym skorupka za młodu ... bis"

Tym razem zostaliśmy zaproszeni do Wilanowa aby wziąć udział w pikniku rodzinnym pod hasłem "Ze zdrowiem i bezpieczeństwem w przyjaźni". Po tym jak reagowały rzesze najmłodszych na naszą wizytę w Jadwisinie i tym razem nie mogliśmy odmówić.

Dzisiaj nie towarzyszył nam mobilny sprzęt łączności ale i tak atrakcji nie brakowało. Najmłodsi mogli "przymierzyć" maski przeciwgazowe i odzież ochronną typu OP-1 czy FOO, potrenować celność w rzucaniu granatem do celu oraz popracować na radiostacjach pola walki. Do dyspozycji mieli radiostacje UKF serii RRC, radiostację Harris oraz radiostację doręczną R-3501. Oczywiście nie mogło zabraknąć stoiska promocyjnego z dużą ilością gadżetów, które u najmłodszych cieszą się nieustającym zainteresowaniem i znikały w mgnieniu oka.

Obok nas "rozwinęli" się koledzy z 4 Rejonu Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych, wśród których też jest członek naszego Oddziału ŚZPŻŁ. Zaprezentowali oni swój sprzęt na którym na co dzień pracują.

W trakcie imprezy zainteresowanie naszymi propozycjami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, korzystali z nich nie tylko najmłodsi ale i ich rodzice.

Pomimo, że w tym samym czasie również w Wilanowie odbywały się pokazy sprzętu z okazji Święta Wojsk Lądowych nie mogliśmy narzekać na brak zainteresowania. Wiele rodzin wybrało właśnie piknik rodzinny, w którym braliśmy udział.


Design i administracja: Karol Grajczyk